شش ماده غذایی که موجب بوی بد بدن می‌شوند

سلامت و زندگی
شش ماده غذایی که موجب بوی بد بدن می‌شوند

همشهری آنلاین: اگر بهداشت فردی‌ را رعایت می‌کنید اما همچنان بوی بد بدن آزارتان می‌دهد، احتمالا غذایی که مصرف کرده‌اید، مقصر اصلی محسوب می‌شود. خراسان در مطلبی به این مسئله اشاره کرده است. در ادامه با برخی مواد غذایی که موجب افزایش بوی بدن می‌شوند، بیشتر آشنا می‌شویم.

گوشت قرمز
پژوهشگران در دانشگاه چارلز پراگ، مطالعه‌ای عجیب و جالب را انجام دادند. آنها نمونه‌های عرق مردانی را که گوشت قرمز مصرف کرده و مردانی را که گیاه‌خوار بودند، جمع‌آوری کردند و نتایج نشان داد ناخوشایندترین بوها از نمونه‌های عرق مردانی ناشی می‌شد که گوشت قرمز مصرف کرده بودند.

سیر
سیر موجب بوی بد دهان می‌شود. با این حال، مصرف این ماده غذایی در برخی افراد به بوی بد بدن نیز منجر می‌شود.

روغن هیدروژنه
روغن هیدروژنه در غذاهای کم ارزش استفاده می‌شود. این روغن به سرعت در بدن تجزیه می‌شود و می‌تواند موجب بوی بد بدن شود.

سوسیس
اگر به مصرف سوسیس علاقه‌مندید، شاید بوی بد بدن شما از این علاقه ناشی می‌شود. تجزیه سوسیس در بدن موجب افزایش اسید معده و گاز می‌شود که بوی بد بدن را به همراه دارد.

قهوه
آیا از آن دسته افرادی هستید که روز خود را با نوشیدن قهوه آغاز می‌کنند؟ یا فردی هستید که چندین بار در طول روز قهوه می‌نوشد؟ این شرایط می‌تواند به شکل‌گیری بوی بد بدن به‌رغم استفاده از لباس‌های تمیز یا استحمام منجر شود. کافئین غدد عرق را تحریک می‌کند و تعریق را افزایش می‌دهد.

پیاز
پیاز هم همانند سیر یکی از مواد غذایی پر مصرف و در عین حال مفید محسوب می‌شود، اما می‌تواند موجب بوی بد پوست و نفس شود، به‌ویژه اگر به صورت خام مصرف شود.

بازدید اپلیکیشن 72 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سه نوشیدنی که فشار خونتان را تنظیم می‌کند سه نوشیدنی که فشار خونتان را تنظیم می‌کند
سلامت و زندگی
با سه نوشیدنی طبیعی می‌توانید فشارخون بالایتان را به سرعت درمان کنید. باشگاه خبرنگاران: به نقل از اکسپرس، فشار خون بالا یکی از بیماری‌های مزمن است که در صورتی که فرد نسبت به درمان آن بی تفاوت باشد می‌تواند منجر به بیماری‌های مرگ آور دیگر مانند حمله قلبی و سکته…...
اعتراف زالی: این تعطیلی نیست، بازی با کلمات است اعتراف زالی: این تعطیلی نیست، بازی با کلمات است
اجتماعی
زالی فرمانده مبارزه با کرونای استان تهران گفت: این وضعیتی که ما در شهر داریم تعطیلی نیست بلکه فقط بازی با کلمات است. تا وقتی که کارمندان با یک‌سوم حضور داشته باشند خب مراجعه‌کننده هم خواهند داشت. منبع: دانشجو...
تحقیق جدید: چای سبز دشمن کروناست تحقیق جدید: چای سبز دشمن کروناست
سلامت و زندگی
نتایج یک تحقیق جدید درباره ارتباط چای سبز با عفونت ویروسی کرونا که در مجله پزشکی BioRxiv در آمریکا منتشر شده، نشان می‌دهد ماده‌ای در چای سبز وجود دارد که می‌تواند با جلوگیری از اتصال نوع جدید ویروس کرونا به سلول‌های انسانی، از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به‌ویژه در انواع…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید