خبر فوری : اعلام شرایط جدید بازگشایی برخی اصناف از شنبه

گام‌هایتان را بشمارید تا لاغر شوید

سلامت و زندگی
گام‌هایتان را بشمارید تا لاغر شوید

اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، دست از رژیم‌های سخت غذایی بکشید و به جای شمردن میزان کالری مصرفی در روز، از این به بعد تعداد قدم‌هایتان را بشمارید.

به گزارش وب ام دی (WebMd)، در میان انواع رژیم‌های غذایی که وعده کاهش وزن می‌دهند، رژیم غذایی “گام” یک نسخه بسیار ساده پیش روی شما می‌گذارد: روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید و از حجم غذاهای مصرفی خود در طی روز، ۲۵ درصد کاهش دهید. با این کار می‌توانید در هفته نیم تا یک کیلو وزن کم کنید.

رژیم غذایی گام یک برنامه مادام‌العمر برای کاهش وزن است و عوارض جانبی سایر رژیم های غذایی را ندارد. اصلی‌ترین قانون رژیم غذایی گام بر این نکته تاکید دارد: ایجاد تغییرات سبک و البته سالم در زندگی روزانه برای رسیدن به وزن ایده‌آل.

بنیانگذاران این برنامه در مرکز ملی کنترل وزن ایالات متحده (NWCR) تاکید می‌کنند که شما برای کنترل وزن نیازی به دوی ماراتن یا مصرف غذاهای خاص ندارید. فقط باید یک جفت کفش ورزشی مناسب بپوشید، یک گام‌شمار به همراه داشته باشید و روزانه ۲۰۰۰ هزار قدم معادل ۱۵ دقیقه راه بروید. هر روز به این میزان ۵۰۰ قدم اضافه کنید تا این تعداد به تدریج به ۱۰ هزار قدم برسد (۷۵ دقیقه پیاده‌روی در روز). البته نباید غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات، غلات سبوس‌دار، لبنیات کم‌چرب و پروتئین بدون چربی را فراموش کنید. اگر برای ۷۵ دقیقه وقت ندارید، لازم نیست همه مراحل پیاده‌روی را یکجا انجام دهید. اگر به پیاده‌روی علاقه ای ندارید،‌ رکاب بزنید. هر یک دقیقه رکاب زدن، معادل ۱۵۰ قدم پیاده‌روی است.

به گفته بنیانگذاران رژیم غذایی گام، اصلی‌ترین مرحله کاهش وزن، حفظ وزن کم شده است. اضافه کردن رژیم غذایی گام به عادات روزانه، به راحتی می‌تواند وزن را برای مدت طولانی در محدوده سالم نگه دارد.

بازدید اپلیکیشن 94 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی
سلامت و زندگی
اینکه چه زمان‌هایی را برای پیاده روی اختصاص دهید که چربی سوزی بهتری داشته باشید یکی از سوالات رایج می‌باشد. بهترین زمان پیاده روی برای لاغری بهترین زمان پیاده روی ، پیاده روی صبحگاهی است. پایین بودن سطح قند خون یکی از دلایل این است که صبح‌ها بهترین زمان پیاده…...
خوراکی‌هایی که به افزایش تمرکز کمک می‌کنند خوراکی‌هایی که به افزایش تمرکز کمک می‌کنند
سلامت و زندگی
ایرنا:رژیم غذایی نقش مهمی در تنظیم انرژی جسمی و روانی و همچنین خُلقیات دارد که به نوبه خود بر تمرکز ذهنی تأثیر می‌گذارد. اگر به دنبال افزایش تمرکز هستید، از مصرف این شش خوراکی که تاثیر مثبت آن‌ها به اثبات رسیده است، غافل نشوید. ماهی چرب اُمگا ۳ در برخی…...
مغزی توانمند با رژیم غذایی “مایند” مغزی توانمند با رژیم غذایی “مایند”
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
رژیم غذایی مایند حاصل ترکیبی از دو رژیم غذایی مدیترانه ای و دش است که بر سلامت مغز متمرکز است. رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف میوه ها، سبزیجات، لوبیاها، حبوبات، و غلات کامل متمرکز است، در شرایطی که مصرف گوشت قرمز، لبنیات، شیرینی ها و غذاهای سرشار از چربی…...

پاسخ دهید