کاخ سفید رسما مرگ پسر اسامه بن لادن را تایید کرد

جهان
کاخ سفید رسما مرگ پسر اسامه بن لادن را تایید کرد

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای رسما تایید کرد که «حمزه بن لادن» پسر اسامه بن لادن در یک عملیات ضدتروریستی توسط نظامیان آمریکایی کشته شده است.
کاخ سفید رسما مرگ پسر اسامه بن لادن را تایید کرد

به گزارش فارس، کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای در روز شنبه اعلام کرد که حمزه بن لادن پسر اسامه بن لادن رهبر پیشین القاعده طی یک عملیات ضدتروریستی در مرز پاکستان و افغانستان کشته شده است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا یک ماه پیش از کشته شدن حمزه بن لادن خبر داده بود. برخی منابع اطلاعاتی آمریکا زمان کشته شدن حمزه بن لادن را یکی دو سال اخیر اعلام کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است، حمزه بن لادن از سرکردگان ارشد القاعده و پسر اسامه بن لادن در یک عملیات ضدتروریستی نظامیان آمریکایی در منطقه افغانستان-پاکستان کشته شده است.

کاخ سفید می‌گوید که حمزه نقش پررنگی در ساختار گروه القاعده داشته و قصد انجام عملیاتهای تروریستی جدید علیه منافع آمریکا داشت.

در این بیانیه مشخص نشده است که زمان دقیق حمله چه زمانی بوده است.

کاخ سفید همچنین گفته است که مرگ حمزه بن لادن، نه تنها القاعده را از ارتباط معنوی و نمادین با بن لادن محروم می‌کند بلکه فعالیتهای عملیاتی این گروه را هم تضعیف خواهد کرد.

به نوشته شبکه ان بی سی، وزارت خزانه داری آمریکا ۱۰ اسفند ۹۷ برای هرگونه دادن اطلاعاتی که منجر به بازداشت حمزه بن لادن شود، یک میلیون دلار پاداش در نظر گرفته بود.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ: کنترل نفت خاورمیانه در دست آمریکاست ترامپ: کنترل نفت خاورمیانه در دست آمریکاست
جهان
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به انتقادها از سیاست‌هایش در قبال تحولات سوریه مدعی شد که ما کنترل نفت خاورمیانه را در اختیار گرفتیم. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای کاخ سفید، ترامپ روز جمعه گفت : اقداماتی که آمریکا اخیرا در قبال سوریه داشته باید سال‌ها…...
موافقت عربستان با آتش‌بس جزئی در یمن موافقت عربستان با آتش‌بس جزئی در یمن
جهان
روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد عربستان سعودی با آتش‌بس جزئی در یمن موافقت کرده است. به گزارش ایرنا، این روزنامه آمریکایی روز جمعه نوشت: این اقدام عربستان پس از ابتکار عمل دولت یمن صورت می‌گیرد. ریاض موافقت کرده است که در چهار منطقه از جمله…...
هدف ترکیه از حمله به شمال سوریه چیست؟ هدف ترکیه از حمله به شمال سوریه چیست؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | عملیات ترکیه بیش از‌آنکه اهداف نظامی و جغرافیایی را هدف قرار داده باشد در عرصه رقابت‌های سیاسی منطقه‌ای قابل تحلیل است. * یک: به نظر می‌رسد تحرکات پرهزینه اردوغان در شمال سوریه به‌رغم پافشاری بر ایجاد منطقه امن به عمق ۳۰کیلومتر،‌اهداف بلندمدت خاصی را دنبال نمی‌کند.…...

پاسخ دهید