چگونه بفهمیم سوسیس و کالباس فاسد شده‌اند؟

سلامت و زندگی
چگونه بفهمیم سوسیس و کالباس فاسد شده‌اند؟

باشگاه خبرنگاران به نقل از کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز نوشت: فرآورده‌های گوشتی به ویژه سوسیس و کالباس یکی از پرمصرف‌ترین مواد غذایی در جوامع مختلف هستند.

الهام باباعلی ادامه داد: با توجه به ماهیت فساد پذیر محصولات گوشتی به ویژه از لحاظ رشد میکروارگانیسم‌ها و اکسیداسیون چربی ها، به روش‌های بازدارنده و استفاده از مواد نگهدارنده برای جلوگیری و یا کاهش سرعت فساد این محصولات نیاز است.

کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز اضافه کرد: مواد شیمیایی مختلفی برای افزایش زمان ماندگاری و حفظ کیفیت محصولات گوشتی استفاده می‌شود که یکی از پرمصرف‌ترین آن ها، نمک‌های نیتریت و نیترات است؛ نمک طعام باعث خوش طعمی و نگهداری غذا می‌شود.

او افزود: نیترات و نیتریت مواد نگهدارنده‌ای هستند که باعث ایجاد رنگ صورتی خوش رنگ می‌شوند.

الهام باباعلی بیان کرد: گوشت و فرآورده‌های گوشتی ممکن است به آسانی در اثر میکروارگانیسم‌های مختلف آلوده شود و اگر شرایط حمل و نقل و نگهداری آن مناسب نباشد، باکتری‌های مولد فساد و بیماریزا رشد می‌کند و در نهایت منجر به بیماری در انسان می‌شود.

او با بیان اینکه از روی برخی از علائم ظاهری می‌توان به فساد سوسیس و کالباس پی برد، تصریح کرد: ایجاد رنگ سبز، خاکستری در سطوح مجاور با هوا و لزج شدن سطح سوسیس و کالباس نشان دهنده رشد و فعالیت میکروارگانیسم‌ها است که در اکثر موارد به دلیل شرایط نامناسب نگهداری ایجاد می‌شود.

کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز ادامه داد: همچنین تغییر رنگ پوشش این محصولات نیز می‌تواند نشان دهنده رشد قارچ‌ها و کهنگی این فرآورده‌ها باشد.

او با بیان اینکه فرآورده‌های نیمه آماده گوشتی که در شرایط یخچال نگهداری می‌شود عمر ماندگاری محدودی دارد، گفت: بنابراین به تاریخ مصرف و انقضای این محصولات بر روی برچسب باید توجه، و هچنین از خریدن محصولاتی که در خارج از یخچال نگهداری می‌شود باید پرهیز کرد.

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

موجودی واکسن‌ آنفلوآنزا برای کادر داروخانه‌ کافی نیست موجودی واکسن‌ آنفلوآنزا برای کادر داروخانه‌ کافی نیست
سلامت و زندگی
نایب‌رئیس انجمن داروسازان گفت: در حال حاضر ۲ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا در کشور وجود دارد که حتی برای کادر داروخانه‌ها هم کافی نیست. فاطمی نایب‌رئیس انجمن داروسازان با اشاره به بهترین بازه زمانی تزریق واکسن آنفلوآنزا گفت: براساس آخرین اطلاعات پژوهشی سال ۲۰۲۰ سازمان مرکز کنترل و پیشگیری از…...
شش توصیه جدی برای جان سالم به‌در بردن از پاییز ۹۹ شش توصیه جدی برای جان سالم به‌در بردن از پاییز ۹۹
سلامت و زندگی
عصر ایران - پاییز امسال، می تواند یکی از مرگبارترین فصل های تاریخ معاصر ایران باشد. چندی پیش دکتر کیانوش جهان پور، سخنگوی سازمان غذا و دارو به عصر ایران گفت که ویروس آنفلوآنزا تقریباً هر ۱۰ سال یک بار در جهان به دوره پیک خود می رسد و طبق…...
شخصیت‌شناسی با کمک کنترل تلویزیون! شخصیت‌شناسی با کمک کنترل تلویزیون!
سلامت و زندگی
بگویید عاشق چه فیلم‌هایی هستید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟ به گزارش ایسنا، روزنامه خراسان نوشت: «حدس زدن این که بسته به ویژگی‌های شخصیتی، افراد دست به انتخاب برنامه‌های تلویزیونی و نمایشی می‌زنند، کار چندان دشواری نیست. چه این‌ که به تجربه می‌دانیم سلیقه افرادی که از نظر ویژگی‌های شخصیتی…...

پاسخ دهید