کم‌حافظه شده‌اید؟ این مطلب را بخوانید

سلامت و زندگی
کم‌حافظه شده‌اید؟ این مطلب را بخوانید
بخشهای مهم مطلب خبرگزاری ایرنا درباره راه های پیشگیری از ضعف حافظه را برایتان انتخاب کردیم:

برای پیشگیری از ضعف حافظه ، از ذهن خود کار بکشید، زیاد بخوانید و بنویسید و بگذارید که سلول ‌های خاکستری مغزتان فعال باشند.

– تغذیه سالمی داشته باشید و مصرف مرتب انواع میوه، سبزی و ماهی را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

– استفاده روزانه چهار تا پنج فنجان میوه و سبزیجات پهن ‌برگ مثل کلم بروکلی، اسفناج و کاهو برای پیشگیری از فراموشی و جلوگیری از زوال حافظه مفید است.

– کم‌ آبی، مهم‌ترین عامل​ از دست دادن حافظه است. پس برای مبارزه با تحلیل حافظه به مقدار کافی مایعات بنوشید.

– پرهیز از مصرف زیاد گوشت، قهوه، الکل و سیگار که به تخلیه ذخایر انواع ویتامین منجر می‌شود، برای جلوگیری از تحلیل رفتن قوای ذهنی و آلزایمر بسیار مفید است.

– بهتر است زبان دیگری بیاموزید. افرادی که در زندگی روزمره به دو زبان مختلف صحبت می‌کنند، توان مغزی بیشتری پیدا می‌کنند و ذهن آنها قوی‌تر می‌شود.

– حل کردن جدول، بازی شطرنج و کامل کردن پازل و حل مساله و بازی‌های فکری و آموختن چیزهای جدید نیز ذهن شما را فعال نگه داشته و با کاهش حافظه و فراموشی مقابله می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 110 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دختری با حافظه دو ساعته! دختری با حافظه دو ساعته!
گوناگون
مجله مهر: طی سه ماه گذشته، یک دختر نوجوان به نام رایلی هورنر در ایلینویز امریکا، هر روز صبح از خواب بیدار می‌شود و فکر می‌کند که ۱۱ ژوئن است. مشکلات رایلی از آنجا شروع شد که سرش به طور تصادفی به سر یک نوجوان دیگر برخورد کرد، آن هم…...
کشف بیمار جدیدی که آلزایمر نیست اما حافظه‌تان را پاک می‌کند کشف بیمار جدیدی که آلزایمر نیست اما حافظه‌تان را پاک می‌کند
سلامت و زندگی
محققان موفق به کشف نوعی جدید از یک بیماری مرتبط با نورون‌ها شدند که علائمی شبیه به آلزایمر دارد. تجمع سمی پروتئین‌های "آمیلوئید" و "تاو" عموماً به عنوان عوامل پاتولوژیک بیماری‌های آلزایمر شناخته می‌شوند. ولی اخیراً فرضیه‌های متعددی از جانب محققان مطرح شده است. حال محققان مرکز پزشکی دانشگاه "راش"…...
حافظه کوتاه مدت‌تان را با ۶ گام سالم تقویت کنید حافظه کوتاه مدت‌تان را با ۶ گام سالم تقویت کنید
سلامت و زندگی
شما مجبور نیستید در طی ۳۰ ثانیه یا یک دقیقه تمام اطلاعات را به خاطر داشته باشید اما گاهی همین فراموشکاری کوتاه مدت نیز برای برخی می‌تواند ناامیدکننده باشد. به گزارش آوای سلامت به نقل از care2 کاهش سطح حافظه کوتاه مدت حتی می‌تواند هنگام انجام کارهای روزانه ایجاد خطر…...

پاسخ دهید