خبر فوری : نماینده روسیه: احتمالا فردا خبر مهمی درباره مذاکرات برجام اعلام شود

پادتن کرونا تا یک سال در بدن مبتلا باقی می‌ماند؟

سلامت و زندگی
پادتن کرونا تا یک سال در بدن مبتلا باقی می‌ماند؟

یورو نیوز: بر اساس یک پژوهش که به تازگی در آمریکا انجام شده است، پادتن (آنتی بادی) کرونا تا یک سال پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بدن فرد باقی می‌ماند و قابل تشخیص است.
در تحقیق انجام شده نمونه‌های خون ۲۵۰ بیمار سابق کووید-۱۹ مورد بررسی قرار گرفته است و پژوهشگران متوجه شده‌اند که بدن تمامی بیماران بستری‌شده قبلی و ۹۵ درصد از بیمارانی که کار آن‌ها به بیمارستان نکشیده است، دارای پادتن کرونا بوده‌اند.

پزشکان می‌گویند سطح پادتن در بدن افراد با سن و شدت درگیر شدن با ویروس کرونا ارتباط داشته است و افراد افراد بالای ۶۵ سال که بیماری کووید-۱۹ سخت‌تری را تجربه کرده بودند از سطح پادتن بالاتری برخوردار بودند.

این درحالی است که یافته‌های تحقیق نشان می‌دهد افراد زیر ۶۵ سال و مبتلا به گونه‌های خفیف‌تر بیماری که توانسته‌اند بدون نیاز به بیمارستان بهبود پیدا کنند، سطح پادتن «پایین‌تر و متغیرتری» داشته‌اند.

پژوهشگران می‌گویند در افرادی که قبلا مبتلا به کووید-۱۹ خفیف شده‌اند، واکسن محافظتی طولانی‌تر نسبت به پادتن طبیعی خود بدن ایجاد خواهد کرد.

در مطالعه انجام شده از مجموع ۲۵۰ فرد مبتلا، ۵۸ نفر پیشتر در بیمارستان بستری شده بودند و ۱۹۲ نفر نیز به دلیل علائم خفیف در خانه بهبود یافته بودند.

نتایج تحقیق تازه در نشریه پزشکی «مدرکسیو» منتشر شده است.

پیشتر نتایج یک مطالعه بر سطح پادتن بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان کشور ایسلند نشان داده بود که سطح پادتن بیماری کووید-۱۹ در بدن بیش از ۹۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا پس از ابتلا افزایش یافته و تا چهار ماه پس از بهبود ثابت مانده است.

این در شرایطی است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) به افراد واکسینه شده هشدار داده که با وجود احتمال پایین ابتلای آنها به بیماری کووید-۱۹ باید احتیاط کنند چرا که می‌توانند بدون داشتن هیچ علائمی از ابتلای به ویروس ناقل آن به دیگر افراد باشند.

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دعوت به‌مراسم واکسن‌زنی؛ پاسخ‌ به‌همه شبهات دعوت به‌مراسم واکسن‌زنی؛ پاسخ‌ به‌همه شبهات
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | تجربه واکسن‌زده‌ها می‌گوید که از بعضی از آنها موقع دریافت واکسن سوالاتی شده، سمیه پرستار یکی از بیمارستان‌های دولتی تهران به هفت صبح می‌گوید که وقتی تیم واکسیناسیون به بیمارستان آنها آمده‌اند از کسانی که واکسن می‌زده‌اند سوالاتی پرسیده‌اند مثل اینکه باردار هستند یا نه و…...
ببینید | گاف بزرگ شبکه خبر؛ در هند چه خبر است؟ ببینید | گاف بزرگ شبکه خبر؛ در هند چه خبر است؟
سلامت و زندگی
اخیرا فیلمی در فضای مجازی با عنوان «وضعیت وخیم کشور هند در پی انتشار کرونای جهش‌یافته» در حال دست‌به‌دست شدن است که نشان می‌دهد مردم این کشور وسط خیابان به یکباره بیهوش می‌شوند! اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این ویدئو مربوط به حادثه نشت گاز سمی کارخانه «الجی پلیمر» هند…...
توضیح هفت صبح درباره فیلم پربازدید آبگوشت در اینترنت توضیح هفت صبح درباره فیلم پربازدید آبگوشت در اینترنت
سلامت و زندگی
این فیلم را یکی از خوانندگان با عنوان تقلب در صنایع غذایی به دفتر روزنامه هفت صبح فرستاده است ، آرش غفاری کارشناس صنایع غذای و نویسنده ستون تویتست در توضیح این فیلم برای خوانندگان هفت صبح نوشت: ما اگر از تقلب‌ها می‌نویسیم بدلیل آگاهی بیشتر دوستان و عدم توجه…...

پاسخ دهید