کرونا در کشور هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده

سلامت و زندگی
کرونا در کشور هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده

ایرنا نوشت: دکتر مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت اپیدمی کرونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده، هر گونه تجمعی باید لغو شد، لغو جلسه سران قوا تصمیم درستی بود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت اپیدمی کرونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده، هر گونه تجمعی باید لغو شد، لغو جلسه سران قوا تصمیم درستی بود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند.

مینو محرز افزود: در صورتی که در جلسه سران قوا تجمعی بین افراد بوده، لغو آن در شرایط بحرانی کنونی کرونا تصمیم درستی بوده، کرونا با هیچ کس شوخی ندارد و باید همه تجمعات و جلسات اداری و غیر اداری تا جای ممکن به صورت مجازی و از راه دور برگزار شود. هر گونه تجمع در محیط های بسته در شرایط کنونی خطرناک است.

وی ادامه داد: جلسات در فضاهای بسته به خصوص اگر زمان جلسه طولانی باشد، حتما در انتقال بیماری موثر است، مجلس هم باید تا اطلاع ثانوی تعطیل باشد چون نمایندگان مجلس در کنار هم با فاصله اندک هستند و اگر نمی توانند حداقل باید فاصله صندلی ها را زیاد کنند و اگر نمی توانند فاصله گذاری را رعایت کنند، برگزاری حضوری جلسات مجلس نیزخطرناک است، در ادارات نیز باید از برگزاری جلسات و تجمعات و حضور جمعی کارکنان در کنار هم جلوگیری شود.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اجرای دورکاری ها تا حدی به کاهش موارد ابتلا به کرونا کمک کرد اما لغو دورکاری ها، برگزاری تجمعات مختلف و مسافرتها به موج جدید کرونا دامن زد و اکنون در بدترین شرایط کرونا از زمان شروع این اپیدمی در ایران هستیم. در این شرایط هر گونه رفت و آمد و مراوده انسانها با یکدیگر موجب گسترش و سرایت بیشتری یبماری کووید۱۹ می شود و به سیر صعودی بیماری دامن می زند.

محرز افزود: بیمارستانها پر شده و جای خالی ندارند و اگر فردی به بیماری کووید۱۹ مبتلا شود، امکان پذیرش او در بیمارستان وجود ندارد، آی سی یو خالی در بیمارستانها نداریم و حتی در برخی بیمارستانها اکسیژن کافی برای مراقبت از بیماران وجود ندارد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: تجارب خوبی برای درمان کووید۱۹ در ماههای گذشته به دست آورده ایم و از نظر علمی و دانش درمان کمبودی نداریم، داروهای لازم هم در دسترس است اما امکانات و تجهیزات بیمارستانی کافی وجود ندارد. از گذشته نیز فقط بیماران بدحال را در بیمارستان بستری می کردیم و بیمارانی که بدحال نیستند به صورت سرپایی دارو می گیرند و در خانه استراحت می کنند اما حتی برای بیماران بدحال نیز تخت بیمارستانی کافی نداریم و به سمتی می رویم که باید بیمارستان صحرایی دایر کنیم و الیته بیمارستان صحرایی نیز تاکنون ایجاد نشده است.

محرز گفت: در این شرایط مهمترین اقدام خلوت کردن اماکن عمومی و جلوگیری از تجمعات است، باید با دورکاری و برگزاری جلسات به صورت مجازی از افزایش بیشتر موارد بیماری که به افزایش مرگ انسانها منجر شده جلوگیری کنیم.

بازدید اپلیکیشن 279 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گزارش ‌مرگ‌های کرونایی از پیش اعلام شده گزارش ‌مرگ‌های کرونایی از پیش اعلام شده
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | کرونا در ایران دیروز جان ۳۲۲ نفر دیگر را گرفت و ۵ هزار و ۳۹ بیمار جدید به آمار کل مبتلایان اضافه شد. یک روز قبل‌تر هم با ۳۳۷ فوتی رکورد مرگ روزانه بر اثر ابتلا به این بیماری در کشور را ثبت کرده…...
سه نکته خاص درباره کرونا در تهران+نمودار سه نکته خاص درباره کرونا در تهران+نمودار
سلامت و زندگی
روزنامه همشهری در تحقیقی سه نکته مهم درباره شیوع کرونا در تهران را بررسی کرده است. ۱. مردان با تحصیلات کمتر و متاهل بیشترین مبتلایان بوده‌اند. ۲. نیمی از مبتلایان قبل از ابتلا حداقل یک سفر خارج از شهر داشته‌اند. ۳. بیش از ۴۸ درصد مبتلایان علت ابتلا را شرکت…...
سیستم ایمنی بدن و ۶ نشانه ضعف در آن سیستم ایمنی بدن و ۶ نشانه ضعف در آن
سلامت و زندگی
اگر بیش از چهار عفونت گوش یا سه عفونت سینوس را در یک سال تجربه می کنید، ممکن است به یک اختلال نقص سیستم ایمنی مبتلا باشید. شما بدن خود را بهتر از هر فرد دیگری می شناسید و هیچ ردیاب یا اپلیکیشنی نمی تواند جایگزین درکی شود که به…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید