ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس پهلو گرفت

جهان
ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس پهلو گرفت

ایسنا:ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان امروز در منطقه یکم دریایی امامت در بندرعباس پهلو گرفت.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز(۱۴ فروردین ماه) در حاشیه پهلوگیری ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان گفت: این ناوگروه متشکل از ناوشکن موشک انداز عظمت و شناور پشتیبان است که امروز در اسکله منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت.

دریادار دوم جعفر تذکر افزود: هدف از این ماموریت هم افزایی و آموزش نیروهای دریایی دو کشور و هماهنگی در زمینه امنیت خطوط کشتیرانی در دریای عمان است.

وی اضافه کرد: نظامیان حاضر در این ناو بمدت سه روز از امکانات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید و از برنامه‌های فرهنگی و آموزشی پیش بینی شده بهره می‌برند.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: رزمایش مشترک با پاکستان در روز آخر حضور این ناوگروه در خلیج فارس در محدوده جزیره لارک برگزار می‌شود.

دریادار جعفر تذکر بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه دو کشور، ناوگروه پاکستانی‌ها هر سال در بندرعباس پهلو می‌گیرد و رزمایش مشترک برگزار می‌کند که پارسال به علت شرایط کرونایی این ماموریت انجام نشد.

فرمانده ناوگروه پاکستان نیز در این مراسم گفت: هدف این ماموریت ایجاد زمینه برای ارتباط دوستانه و آموزش بین نیروهای دریایی دو کشور است.

دریادار محمود آصف افزود: ارتقاء روابط و انجام تمرینات بیشتر نیز در دستور کار است.

بازدید اپلیکیشن 14 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پیام آمریکا به نتانیاهو: وراجی درباره ایران را متوقف کن! پیام آمریکا به نتانیاهو: وراجی درباره ایران را متوقف کن!
جهان
مقامات واشنگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران به تل‌آویو هشدار داده‌اند. کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد: دولت آمریکا به ریاست جو بایدن، خطاب به اسرائیل اعلام کرده است که بیان اظهارنظرهای بی مورد درباره اقدامات و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران را خاتمه دهد. ظاهرا در این پیام هشدارآمیز از…...
آمریکایی‌ها باید از سلاح‌هایشان دل بکنند آمریکایی‌ها باید از سلاح‌هایشان دل بکنند
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: هرکس که در آمریکا بر سر کار بیاید و پایش را به کاخ سفید بگذارد، با معضل بزرگی به اسم اسلحه روبه‌رو می‌شود. برای جمهوری‌خواهان کنترل وضعیت ساده است. آنها طرفدار غرب وحشی، اسلحه‌های بسته شده به کمر و فیلم‌های وسترن هستند و…...
هانامی یا سیزده بدر ژاپنی‌ها را تماشا کنید هانامی یا سیزده بدر ژاپنی‌ها را تماشا کنید
اجتماعی
ژاپنی‌ها در یک سنت ۱۲۰۰ ساله در ابتدای بهار به طبیعت می‌روند و یک روزشان را در زیر درختان تازه شکوفه زده می‌گذرانند. منبع: دانشجو...

پاسخ دهید