دانلود اپلیکیشن هفت صبح

موج تازه کرونا در حال تصرف اروپا

سلامت و زندگی
موج تازه کرونا در حال تصرف اروپا

شیوع ویروس کرونا پس از ۱۰ هفته کاهش متوالی در اروپا، از هفته گذشته بار دیگر افزایش یافته است و دلیل اصلی این تغییر روند، گسترش شیوع گونه دلتا است.

“هانس کلوگ” مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس هفتگی این نهاد میگوید اگر هوشیار و با برنامه نباشیم، شاهد موج جدید شیوع ویروس کرونا در اروپا خواهیم بود.

کلوگ همچنین خواستار پیگیری جدی‌تر وضعیت تماشاگران رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا در شهرهای برگزار کننده بازی‌های پیش رو شامل لندن، باکو و سنت پترزبورگ شد و گفت نباید به نظارت در استادیوم‌ها بسنده کرد.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: در هفته گذاشته و برای نخستین بار پس از ۱۰ هفته، شمار مبتلایان به بیماری کووید در ۵۳ کشور اروپایی ۱۰ درصد افزایش یافته است. علاوه بر شیوع گونه مسری‌تر دلتا، کاهش محدودیت‌ها، از سرگیری سفر، برگزاری اجتماعات و دورهمی‌ها بدون توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی، از دیگر عوامل آهنگ افزایش ویروس کرونا به شمار می‌رود.

مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت خبرداد که بنا به پیش‌بینی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا، گونه دلتا تا ماه اوت، گونه اصلی شیوع بیماری کووید-۱۹ در این منطقه خواهد بود.

تا ماه اوت و همزمان با تعطیلات تابستانی، محدودیت‌ها بیش از همه کاهش می‌یابد و روند واکسیناسیون هم هنوز به مرحله ایجاد ایمنی کامل نرسیده است. گلوک یادآوری کرد که در آغاز ماه ژوئیه، ۶۳ درصد شهروندان اروپایی هنوز حتی دُز اول واکسن را هم دریافت نکرده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید