مسافران گیلان نسبت به علائم کرونا حساس باشند

سلامت و زندگی
مسافران گیلان نسبت به علائم کرونا حساس باشند

ایرنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مسافران پس از خروج از این استان تا دو هفته مراقب باشند و با مشاهده علایم سرماخوردگی به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

دکتر آبتین حیدرزاده روز سه شنبه افزود: مسافران پس از بازگشت با مشاهده علایم سرماخوردگی شامل آبریزش بینی، گلودرد، ضعف و خستگی حتما به مراکز بهداشتی ۱۶ یا ۲۴ ساعته مراجعه کنند تا وضعیتشان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تست شوند.

وی خاطر نشان کرد: میزبانان در استان گیلان نیز باید در صورت مشاهده علایم یاد شده به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و نیازی به مراجعه به بیمارستان ها نیست.

وی از مسافران خواست تا در هتل ها، رستوران ها و دید و بازدیدها رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را جدی بگیرند.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ٣٠٠ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری بوده ضمن آنکه ٧٠ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از مرزهای زمینی و هوایی وارد گیلان شده اند.

تاکنون یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۴۲۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۸۷۷ نفر رسیده است.

بازدید اپلیکیشن 4 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

معروف‌ترین واکسن ایرانی چقدر اثربخشی دارد؟ معروف‌ترین واکسن ایرانی چقدر اثربخشی دارد؟
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی یکی از کسانی است که بارها اعلام کرده که ایران نباید منتظر تولید واکسن ایرانی بنشیند و باید با تمام قوا برای واردات واکسن و هرچه زودتر رسیدن آن به شهروندان اقدام کند. البته بارها هم مسئولان مختلف در توضیح…...
سبقت دندانپزشکان از‌ جراحان در ‌قصور پزشکی سبقت دندانپزشکان از‌ جراحان در ‌قصور پزشکی
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | بیشتر از کدام گروه پزشکان شکایت می‌شود؟ مدیرکل امور کمیسیون‌های تخصصی سازمان پزشکی قانونی دیروز در پاسخ به این سوال گفته:«بیشترین شکایت‌ها به ترتیب از جراحان زنان و زایمان، دندانپزشکان و جراحان عمومی بوده است.» بابک سلحشور این نکته را با استناد به آمارهای موجود ۹ماه…...
توقف کامل فعالیت‌های آموزشی،اجتماعی و ملی و مذهبی در شهرهای قرمز توقف کامل فعالیت‌های آموزشی،اجتماعی و ملی و مذهبی در شهرهای قرمز
سلامت و زندگی
باشگاه خبرنگاران نوشت: معاون کل وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی گفت: در شهرهای قرمز تمامی فعالیت‌های آموزشی و اجتماعی اعم از ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود. معاون کل وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی در گفت و گوی زنده با بخش خبری سیما گفت: یک دوم کارکنان در مشاغل…...

پاسخ دهید