دانلود اپلیکیشن هفت صبح

رازهایی درباره ماندگاری ویروس کرونا در محیط

سلامت و زندگی
رازهایی درباره ماندگاری ویروس کرونا در محیط

متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه ماندگاری ویروس کرونا در محیط بسته به دما و رطوبت می‌تواند تا ۳ روز نیز باشد، گفت: مردم باید رعایت نکات بهداشتی را جدی بگیرند.

مدت ماندگاری و نحوه شیوع کرونا

شروین شکوهی متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و عمومی در راستای مقابله با همه گیری ویروس کرونا در کشور، گفت: عمر این ویروس بسته به دمای محیط می‌تواند تا چند روز نیز باشد.

وی با بیان اینکه افرادی که مشکوک به سرماخوردگی هستند باید در خانه استراحت کرده و از تماس با سایر افراد خودداری کنند، افزود: افراد سالم نیز باید از حضور در مکان‌های شلوغ و سفرهای غیر ضرور اجتناب کرده و از دست دادن یا روبوسی نیز به جد دوری کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر اینکه افراد باید در حین عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را بگیرند، تصریح کرد: این ویروس می‌تواند از طربق تنفس یا حتی لمس جسم آلوده منتقل شود از این رو افراد باید ضمن شست و شوی مدام دست‌های خود از دست زدن به اجسام خودداری کنند.

شکوهی با بیان اینکه افراد اگر مجبور به لمس اجسام در اتوبوس و مترو شدند باید بلافاصله قبل از دست زدن به چشم، بینی یا دهان خود نسبت به شست و شوی مکان آلوده بدن اقدام کنند، تصریح کرد: آب ژاول و الکل نیز مهم‌ترین پاک کننده‌ها برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر اینکه این ویروی از چند ساعت تا چند روز بسته به دما و رطوبت محیط زنده می‌ماند، گفت: زنده ماندن کرونا ویروس جدید تا دو الی ۳ روز در محیط دور از ذهن نیست.

بازدید اپلیکیشن 55 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید