دانلود اپلیکیشن هفت صبح

تکلیف ماجرای چسب‌زخم در بستنی روشن شد

سلامت و زندگی
تکلیف ماجرای چسب‌زخم در بستنی روشن شد

اواخر تیرماه، یکی از مخاطبان از خرید بستنی با یک برند خاص شکایت داشت، چرا که در داخل آن چیزی شبیه چسب زخم پیدا کرده بود. انتشار این گزارش باعث شد اداره کل استاندارد استان تهران، نمونه را آزمایش و همچنین از خود تولید این کارخانه به صورت سرزده بازدید کند.
مدیرکل استاندارد استان تهران توضیحاتی درباره ماجرای وجود چسب زخم در یک بستنی ارائه کرده و میگوید: در صورت مشاهده کالای غیر استاندارد یا جسم خارجی در یک کالا، نمونه باید فوراً برای رسیدگی به اداره استاندارد تحویل داده شود و در صورت مشاهده کالای بدون علامت استاندارد در یک فروشگاه نیز شهروندان باید با شماره ۱۵۱۷ تماس بگیرند.

در این رابطه، محمودرضا طاهری، مدیر کل استاندارد تهران گفت: درپی انتشار گزارش خبری مبنی بر وجود جسم خارجی در یک بستنی، تیم کارشناسی به صورت سرزده از خطوط تولید بستنی دومینو بازدید و امکان وجود جسم خارجی در مرحله تولید و پس از آن را دقیقاً بررسی کرد. همچنین نمونه مذکور که پس از ۵ روز از انتشار خبر (۲۱تیرماه)، با پیگیری‌های مکرر توسط اداره‌کل دریافت شد، علی‌رغم اینکه بستنی در شرایطی که باز و آب‌شده بود، در محل آزمایشگاه اداره‌کل استاندارد استان تهران (۲۶ تیرماه) بررسی شد.

بر این اساس به گفته او با توجه به خطوط تولید تمام اتوماتیک و تحت کنترل شرکت دومینو، احتمال وجود جسم خارجی در مراحل تولید، تقریباً غیرممکن است. همچنین با بررسی نمونه شاکی در محل آزمایشگاه، مشخص شد چسب زخم در کالای تولیدی وجود نداشته، بلکه نوار کاغذی با ابعاد ۴*۱ سانتی‌متر، در نمونه در تماس با چوب بستنی بوده است که چون نمونه دیر تحویل داده شده و به علت دفرم شدن بستنی، نمی‌توان به طور قطعی گفت جسم خارجی پس از تولید وارد محصول شده یا در حین تولید.

او با تاکید براینکه شهروندان باید پس از مشاهده هرگونه موردی با ارایه شکایت به این اداره‌ کل که مطابق ماده ۱۴ و ۴۵ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد حامی حقوق مصرف‌کننده است، مراتب را پیگیری کنند، تصریح کرد: البته مصرف کننده به محض مشاهده کالای غیراستاندارد و مشاهده جسم خارجی در یک کالا سریع آن را به اداره کل استاندارد تحویل دهند تا مشخص شود جسم خارجی حین تولید وارد محصول شده یا بعد از آن فردی بسته بندی را باز کرده و جسم را وارد کرده است که قبلا هم شاهد این موارد بودیم. واحد رسیدگی به شکایات که زیرمجموعه واحد حقوقی است نمونه را از شاکی تحویل و فرم شکایت هم در اختیار او قرار می‌دهد.

بازدید اپلیکیشن 87 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید