فواید یک ساعت خواب اضافی

سلامت و زندگی
فواید یک ساعت خواب اضافی
شاید شما هم از جمله افرادی باشید که عادت دارند حداقل بین نیم تا ۱ ساعت در طول ساعت عصر بخوابند یا به عبارتی چرت بزنند. جالب است بدانید همین خواب کوتاه می تواند هشیاری شما را افزایش دهد.

فواید خواب روزانه

به گزارش انتخاب، شاید باورنکردنی باشد اما اگر احساس کسالت روزانه، سردرد، اضطراب و حتی خشم دارید، به نظر می رسد بهترین روش این است که یا در طول روز بخوابید یا شب ها یک ساعت زودتر به تختخواب بروید.

اگرچه بهترین روش برای هشیاری روزانه خواب مناسب شبانه است، اما برخی از افراد به دلایل مختلف شب ها کمتر از ۶ ساعت می خوابند و در نتیجه در طول روز به اندازه کافی هشیار نیستند.اما به نظر می رسد یک عادت قدیمی این مشکل را حل می کند.البته فراموش نکنید که میزان خواب مورد نیاز شما در یک چرخه ۲۴ ساعته به سن و شرایط جسمی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر بین ۲۶ تا ۶۴ سال سن دارید ، باید روزانه هفت تا نه ساعت بخوابید.

اما حتی اگر احساس می کنید خواب مناسبی را تجربه می کنید ، متخصصان می گویند که بیشتر نوجوانان و بزرگسالان دچار کمبود خواب هستند (۳۰ درصد از بزرگسالان شبانه کمتر از شش ساعت می خوابند). بنابراین ، یک ساعت اضافی خواب می تواند تفاوت زیادی در نحوه احساس شما از نظر جسمی و روانی ایجاد کند.

راشل سالاس ، دانشیار علوم عصب شناسی که در پزشکی خواب و اختلالات خواب تخصص دارد می گوید: “شما احساس بهتری خواهید داشت ، انرژی بیشتری خواهید داشت ، ایده های بهتری خواهید داشت؛ اگر به اندازه کافی بخوابید. خواب خوب در طول شب به شما کمک می کند تا تمرکز بهتری داشته باشید ، بارورتر باشید ، انرژی و سرعت بیشتری در امور نشان بدهید ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید ، از افسردگی جلوگیری کنید و از نظر عاطفی باهوش تر باشید.

بازدید اپلیکیشن 86 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا بعضی افراد فقط به ۴ ساعت خواب نیاز دارند؟ چرا بعضی افراد فقط به ۴ ساعت خواب نیاز دارند؟
کاربران ویژه - دانش و فناوری
همه چیز زیر سن یک ژن است!...
زیاد بخوابید،عقل تان کم می شود! زیاد بخوابید،عقل تان کم می شود!
سلامت و زندگی
فارس نوشت:نتایج یک بررسی جدید به تازگی نشان داده افرادی که طولانی‌مدت می‌خوابند به میزان قابل توجهی در معرض زوال عقل قرار دارند. این پژوهش که توسط محققان اسپانیایی صورت گرفته تأکید می‌کند، افرادی که ۹ ساعت در شبانه روز می‌خوابند به میزان قابل توجهی در خطر هستند. براساس آمارهای…...
«خر و پف» نشانه چه بیماری است «خر و پف» نشانه چه بیماری است
سلامت و زندگی
یک فلوشیپ طب خواب گفت: اختلالات تنفسی از خطرناک‌ترین و شایع‌ترین اختلالات خواب است، اختلالات خواب از نوع تنفسی در افراد چاق و در مردان با افزایش سن و در زنان بعد از یائسگی بیشتر مشاهده می‌شود و بیش از ۸۰نوع بیماری به حوزه اختلالات خواب مربوط می‌شود. تسنیم: دکتر…...

پاسخ دهید