دانلود اپلیکیشن هفت صبح

عادات غذایی سالمی که باید ترک کنید تا لاغر شوید

سلامت و زندگی
عادات غذایی سالمی که باید ترک کنید تا لاغر شوید

برخی عادات غذایی اگرچه سالمند اما در واقع انتخاب های غلطی هستند که بین ما و هدف رژیمی ما فاصله می اندازند. رایج ترین عادات سالمی که با کناره گیری از افراط در آنها نتایج رضایتبخش و ماندگاری از کاهش وزن خواهید گرفت، از این قرارند:

خوردن غذاهای رژیمی: نوع بسته بندی این غذاها حاوی مقادیر زیادی افزودنی هستند. ثانیا این نوع غذاها، معمولا قدرت سیر کنندگی کافی ندارند. خیلی از افراد بعد از خوردن این نوع مواد غذایی رژیمی، باز هم احساس گرسنگی می کنند و در نهایت باز هم به خوردن سایر انواع مواد غذایی ادامه می دهند. بهتر است که از غذاهی سالم و معمولی که با ترکیبات طبیعی و کامل درست شده اند و فرایندهای کارخانه ای روی آنها صورت نگرفته است، استفاده کنیم و فقط کافیست که تعادل و اندازه را رعایت کنیم.

زیاده روی در مصرف مواد غذایی سالم: هر ماده غذایی دارای انرژی است و اگر در مصرف آن زیاده روی شود، می تواند به اضافهوزن منجر شود (حتی اگر این ماده غذایی، سالم باشد). مثلا روغن زیتون از نظر میزان توان چاق کنندگی فرقی با روغن های دیگر ندارد. بدن ما به ما می گوید که چه زمانی سیر شده ایم و باید دست از غذا بکشیم و از چه زمانی به بعد در حال پرخوری ھستیم.

نخوردن وعده های غذایی: این کار باعث می شود که بدن نسبت به سوزاندن انرژی از خود مقاومت نشان داده و آنطور که ما انتظار داریم، انرژی نسوزانیم. نکته دوم اینکه احتمال پرخوری در وعده های بعدی برای جبران گرسنگی ناشی از نخوردن وعده قبلی، افزایش پیدا می کند. نکته سوم اینکه توان ما برای فعالیت بدنی کاهش پیدا می کند و هرچه هم که می خوریم، به جای اینکه صرف فعالیت بشود، در بدن ما ذخیره می شود. تعداد وعده های غذایی خود را افزایش داده و در عوض، از حجم وعده های کم کنید.

وسواس نسبت به شمردن کالری مصرفی: تحقیقات نشان می دهند که حتی اگر در مصرف کالری، محدودیتی ایجاد نشود، باز هم افرادی که مجبور به شمردن کالری مصرفی خود هستند، دچار استرس می شوند. استرس باعث افزایش ترشح هورمون کورتیزول و در نهایت چاقی می شود.

فرار از چربی های سالم: شما باید حتما از چربی های سالم مثل زیتون، آجیل و آووکادو و امثال این ها در برنامه خود استفاده کنید. فقط کافیست که اندازه مصرف را رعایت و زیاده روی نکنید. نکته جالب درباره چربی های سالم این است که علاوه بر فوایدی که برای سلامتی دارند و از پیری زودرس جلوگیری می کنند، قدرت سیر کنندگی خوبی نیز دارند. ھمچنین، متابولیسم را افزایش می دهند و منبع غنی آنتی اکسیدان ها هستند.

منبع: ایرنا

 

بازدید اپلیکیشن 49 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید