ظروفی که نباید داخل مایکروویو گذاشت

سلامت و زندگی
ظروفی که نباید داخل مایکروویو گذاشت

بعضی از ظروف نباید داخل مایکروویو گذاشته شود به همین دلیل در زمان استفاده از آن ها باید محتاط بود. ظروف فلزی و استیل به هیچ عنوان نباید داخل مایکروویو بروند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، در زمان استفاده از برخی ظروف دیگر نیز باید محتاط بود. به عنوان مثال ظروفی که تنها بخش کوچکی از آن‌ها، مانند دسته، فلزی است، ظروف یک بار مصرف آلومینیومی یا فویل‌های آلومینیومی که به عنوان محافظ دور غذا کشیده می‌شود، به هیچ عنوان نباید داخل مایکروویو گذاشته شود.

فراموش نکنید که بخش فلزی ظروف می‌تواند باعث ایجاد جرقه در آتش‌سوزی شود. ظروف یک بار مصرف پلاستیکی و فومی دقت داشته باشید که ظروف یک بار مصرف پلاستیکی و فومی به هیچ عنوان نباید داخل مایکروویو قرار بگیرد. زیرا باعث آزاد شدن مواد شیمیایی شبه استروژن با نام BPA و ورود آن به مواد غذایی می‌شود.

اگر می‌خواهید ظرفی پلاستیکی را داخل مایکروویو بگذارید، مطمئن شوید که مناسب این کار است و البته فراموش نکنید که به صورت کلی ظروف شیشه‌ای و سرامیکی مناسب مایکروویو، گزینه‌های ایمن‌تری برای استفاده است.

چینی‌های قدیمی یا خاصبهتر است ظروف چینی قدیمی خود را به ویژه اگر مدتی است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید، داخل مایکروویو قرار ندهید. افزون بر ظروف چینی قدیمی، ظروف سفالی خود را نیز اگر از جای معتبری نخریده‌اید بهتر است داخل مایکروویو قرار ندهید.

چرا که ترکیب مواد تشکیل‌دهنده این ظروف می‌تواند حاوی فلزات سنگین باشد و قرار دادن آن‌ها در مایکروویو خطراتی را برای شما به دنبال داشته باشد. افزون بر آن، اگر ظروف چینی شما تزیینات طلایی دارد، بهتر است آن‌ها را داخل مایکروویو قرار ندهید، چرا که احتمال وجود ترکیبات فلزی در این نوع چینی‌ها زیاد است و در آخر یادتان باشد برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه، به صورت مرتب آن را تمیز و البته از روشن کردن آن زمانی که خالی است، خودداری کنید.

بازدید اپلیکیشن 90 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | وضعیت قرمز در ICUهای پر از بیمار کرونا ببینید | وضعیت قرمز در ICUهای پر از بیمار کرونا
اجتماعی
خبرگزاری صدا و سیما در گزارشی از وضعیت بیمارستان‌ها در اوج پیک سوم کرونا نوشت: بی‌توجهی مردم به شیوه‌نامه‌های بهداشتی موجب افزایش مبتلایان به کرونا و پر شدن تخت‌های بیمارستانی شده است....
کشف راز تلفات بالای کرونا در ایران کشف راز تلفات بالای کرونا در ایران
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، نگین باقری | ایرانی‌ها نزدیک به یک‌چهارم ایتالیایی‌ها، یک‌هفتم آمریکایی‌ها و یک‌ششم اسپانیایی‌ها تست کرونا داده‌اند. این در حالی است که وقتی آمار ابتلا به کرونا را بین آنها بررسی می‌کنیم می‌بینیم از بین همه تست‌های گرفته‌شده، در ایران تعداد ایرانی‌هایی که جواب آزمایششان مثبت بوده از…...
دلایل تازه برای اینکه ماسک بزنید دلایل تازه برای اینکه ماسک بزنید
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | در همان تابستان وقتی پزشکان درباره بحرانی شدن شرایط ابتلا به کرونا در پاییز می‌گفتند بیشتر روی سرد شدن هوا و طولانی بودن بقای ویروس در سرما و البته شیوع آنفلوآنزا در فصل سرد مانور می‌دادند، اما حالا با شروع تسلط هوای آلوده در کلانشهرهایی مثل…...

پاسخ دهید