تاثیر خوش‌بینی و بدبینی روی شدت سکته مغزی

سلامت و زندگی
تاثیر خوش‌بینی و بدبینی روی شدت سکته مغزی

بنا به گفته محققان آمریکا، از شدت سکته و التهاب بدن آن دسته از بازماندگان سکته مغزی که روحیه بالایی دارند و بسیار خوش‌بین هستند، کاسته می‌شود.

روند بهبود بیماران سکته مغزی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وضعیت جسمانی بیماران خوش‌بینی که یک سکته مغزی را از سر گذرانده‌اند، در کمتر از سه ماه در حالت مناسبی قرار می‌گیرد. آنها کمتر از بیماران دیگر دچار عوارض شدید فیزیکی و التهاب ناشی از سکته مغزی می‌شوند.

محققان انجمن بین‌المللی سکته آمریکا، ۴۹ داوطلب بازمانده از سکته مغزی را بررسی کردند. آنها به ارزیابی ارتباط بین خوش‌بینی با التهاب، شدت سکته و ناتوانایی فیزیکی در این افراد پرداختند. بنا به گفته آنها درک نوع اثرگذاری این عوامل بر روی هم می‌تواند در ایجاد ترفندهای جدید درمان بیماران بازمانده از سکته مغزی بسیار موثر باشد.

بررسی‌های این محققان نشان داد، افراد خوش‌بین بهتر از دیگران می‌توانند از پس بیماری خود برآیند. بنابراین بهترین روش درمان افراد مبتلا به سکته مغزی که حال جسمی و ذهنی آنها را به سرعت خوب کند، افزایش روحیه و خوش‌بینی آنهاست.

التهاب‌های پس از سکته مغزی برای مغز مضر هستند و جلوی بهبود سریع بیمار را می‌گیرند. خوش‌بینی و روحیه بالا می‌تواند از مقدار التهاب در بدن بکاهد و بیمار بازمانده از سکته مغزی را به سرعت در مسیر بهبودی قرار دهد.

پیش از این محققان به این نتیجه رسیده بودند که روحیه خوب و خوش‌بینی در درمان بیماری‌ها بسیار موثر است اما این نوع بررسی تاکنون روی بیماران مبتلا به سکته مغزی انجام نشده بود.

خوش‌بینی باعث می‌شود از علایم ایجاد التهاب، مانند اینترلوکین۶ (IL-6)، فاکتور نکروز توموری آلفا (TNFα) و پروتئین سی.کریتیو (CRP) در بدن فرد کاسته شود و بدین ترتیب او دچار التهاب نمی‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، هرچه خوش‌بینی افزایش یابد، از علایم ایجاد کننده التهاب کاسته می‌شود. بنابراین برای اینکه فرد مبتلا به سکته، به سرعت بهبود یابد، محیط زندگی او باید مثبت و پر از انرژی باشد.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تست روانشناسی: کدام ترکیب رنگی را انتخاب می‌کنید؟ تست روانشناسی: کدام ترکیب رنگی را انتخاب می‌کنید؟
سلامت و زندگی
یکی از مجموعه رنگ‌های بالا را انتخاب کنید تا بیشتر با شخصیت خودتان آشنا شوید. سایت یک پزشک به نقل از سایت theepochtimes نوشته است :‌ این فقط یک تست سرگرم‌کننده نیست. وقتی یک مجموعه از رنگ‌ها را انتخاب می‌کنید؛ این رنگ‌ها شخصیت شما را توصیف خواهند کرد که حتما…...
آشنایی با ۱۰ علامت هشداردهنده آلزایمر آشنایی با ۱۰ علامت هشداردهنده آلزایمر
سلامت و زندگی
ایسنا نوشت: بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است طولانی‌مدت جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود که این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است. عدم توجه به علائم بیماری موجب می‌شود که بیماری دیر تشخیص داده شود و این در حالی است که با تشخیص…...
گویی بدبینی در ذات ماست؛ اما چرا؟ گویی بدبینی در ذات ماست؛ اما چرا؟
سلامت و زندگی
خبر خوب دارم و خبر بد. کدام را اول می‌خواهید بشنوید؟ اگر انتخابتان خبر بد است، تنها نیستید؛ انتخاب اکثر آدم‌ها همین است. اما چرا؟ رویدادهای منفی بیشتر از رویدادهای مثبت بر ما اثر می‌گذارند. آن‌ها را واضح‌تر به یاد می‌آوریم و نقشی بزرگتر در شکل‌دادن به زندگی‌هایمان دارند. وداع‌ها،…...

پاسخ دهید