دانلود اپلیکیشن هفت صبح

ویروس دلتا در محیط بسته برایتان کمین کرده است

سلامت و زندگی
ویروس دلتا در محیط بسته برایتان کمین کرده است

یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به قدرت انتقال سریع کرونای نوع “دلتا” می گوید: این سویه جدید می تواند ظرف نیم ساعت افراد حاضر در یک محیط بسته را آلوده کند. متاسفانه این سویه جدید قدرت شیوع بالایی داشته و می تواند در مدت کوتاهی افراد را درگیر کند.

او اضافه می کند قدرت انتقال ویروس به حدی است که با قرارگیری در یک محیط بسته ظرف مدت نیم ساعت از فرد آلوده به سایر افراد منتقل می شود، بنابراین افراد باید به نکات پیشگیری دقت بیشتری داشته و از قرارگیری طولانی مدت در فضاهای بسته و بدون ماسک خودداری کنند.

مهدویان در خصوص علائم این نوع کرونا هم گفت: این نوع سویه جدید شباهت بسیاری به یک سرماخوردگی ساده دارد و علائم آن بطور معمول با آبریزش بینی و بدن درد خفیف شروع می شود، اما ظرف دو تا سه روز می تواند منجر به علائم ریوی شود.

وی افزود: در کنار علائم ریوی، علائم گوارشی هم در صورت ابتلا به این نوع ویروس زیاد مشاهده می شود، علائمی که عمدتا به شکل دل درد، اسهال، استفراغ و دلپیچه است.

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه نوع بی علامت در این نوع سویه جدید بسیار کمتر از سویه های قبلی کرونا است، گفت: در کرونای معمولی حدود ۳۵ درصد موارد بدون علامت بود، اما این میزان در سویه جدید بسیار کمتر است و عمده افراد درصورت ابتلا وارد فاز علامت دار می شوند.

به گزارش ایسنا مهدویان خاطرنشان کرد: تمام افراد در معرض خطر ابتلا به این نوع از کرونا قرار دارند و در این بین کودکان و نوجوانان به نسبت سویه های قبلی کرونا ، بیشتر درگیر این سویه جدید خواهند شد.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید