تنها غذا بخورید تا لاغر شوید

سلامت و زندگی
تنها غذا بخورید تا لاغر شوید

اگر قصد لاغر شدن دارید و می‌خواهید به میزان کمتری غذا بخورید، بهتر است از خوردن غذا به همراه دوستان و خانواده خود اجتناب کنید زیرا نتایج تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد افراد در جمع بیش از حالت عادی غذا می‌خورند.

به گزارش سیناپرس، نتایج پژوهش های جدید محققان علوم تغذیه نشان می‌دهد میزان مصرف غذا در حالتی که فرد در بین جمع آشنایان قرار دارد، به میزان بسیار بیشتری نسبت به مواقعی که تنها است، غذا می‌خورد.

هلن رادوک (Helen Ruddock) سرپرست این تیم تحقیقاتی در دانشگاه بیرمنگام درباره این موضوع گفت: «شواهدی قوی درباره این موضوع وجود دارد که افراد در کنار آشنایانشان غذای بیشتری به نسبت مواقع تنهایی؛ می‌خورند.»

مطالعات پیشین نشان می‌دهد خوردن غذا به همراه دیگران موجب می‌شود که تا ۴۸ درصد بیشتر از شرایطی که تنها هستید، غذا بخورید. از سوی دیگر این میزان در بین زنان دارای اضافه‌وزن حدود ۲۹ درصد بیشتر گزارش‌شده است.

در این مطالعات، نتایج تحقیقات ۴۲ تیم پژوهشی در سراسر جهان در رابطه با غذا خوردن در جمع و به‌صورت انفرادی، موردتوجه قرارگرفته است.

خوردن غذا به همراه دیگران موجب می‌شود که تا ۴۸ درصد بیشتر از شرایطی که تنها هستید، غذا بخورید. از سوی دیگر این میزان در بین زنان دارای اضافه‌وزن حدود ۲۹ درصد بیشتر گزارش‌شده است.

محققان دریافتند که افراد وقتی با دوستان و خانواده خود هستند، بیشتر غذا می‌خورند زیرا غذا خوردن با دیگران برای انسان، لذت‌بخش‌تر است و خوردن غذا در جمع باعث افزایش مصرف می‌شود.

از سوی دیگر هنجارهای اجتماعی ممکن است پرخوری در مصاحبت با دیگران را مجاز بداند و این موضوع معمولاً با تمجید اطرافیان و شناخت دوستان و خانواده و تقویت پیوندهای اجتماعی همراه است. محققان این پدیده غذا خوردن بیشتر با دوستان و خانواده را تسهیل اجتماعی نامیدند. آن‌ها دریافتند که تأثیر تسهیل اجتماعی بر خوردن غذا در میان مطالعاتی که به مصرف مواد غذایی بین افرادی غریبه و غیر آشنا، مشاهده نمی‌شود.

یعنی اگر فردی به‌تنهایی به یک رستوران شلوغ رفته و غذا بخورد، میزان مصرف غذای وی بیشتر نخواهد بود درحالی‌که اگر با آشنایان خود این کار را بکند، بیشتر غذا می‌خورد.به باور محققان این موضوع می‌تواند ریشه در عادات اجداد بسیار دور انسان داشته باشد که در غارها، به‌طور مشترک غذای خود را تقسیم و آن را مصرف می‌کردند.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

معرفی رستوران‌های خوب در روزهای کرونایی معرفی رستوران‌های خوب در روزهای کرونایی
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، آرش عفاری | دوران کرونا دوران سختی برای برخی کسب و کارهای کوچک و نو پا بود.البته مشخصا فعلا هست و خواهد بود.با توجه به همه‌‌گیری کووید‌۱۹ و تذکرات وزارت بهداشت در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بسیاری از مشاغل مانند رستوران‌ها،هتل‌ها،ورزشگاه‌ها و ... دچار مشکلات عدیده‌ای برای…...
روایتی از رستورانگردی ‌پساکرونا در‌ تهران‌ روایتی از رستورانگردی ‌پساکرونا در‌ تهران‌
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | یک: تصمیم گرفتیم برای اولین پنجشنبه پسا کرونا، خودمان را یک جای نسبتا شیک و لوکس مهمان کنیم. در این دو ماه تعطیلی رستوران‌ها و پاساژها، پولمان را پس‌انداز کردیم تا به کافه و رستورانی برویم که حداقل از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به آن مطمئن…...
ماهی بازی هنگام ماهی خوری! ماهی بازی هنگام ماهی خوری!
گوناگون
توئیت پرس با انتشار این ویدیو توشت: وقتی ماهیان در حال خوردن شما هستند، شما ماهی‌ها را بخورید. اینجا رستورانی در اندونزی است که کف آن استخر ماهی است!...

پاسخ دهید