آلودگی هوا چه آسیبی به «پوست» می‌زند؟

سلامت و زندگی
آلودگی هوا چه آسیبی به «پوست» می‌زند؟
امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست ، درباره «محافظت‌های از پوست در هوای آلوده و در روزهای سرد»، اظهار داشت: سرما و خشکی هوا باعث خشکی پوست می‌شود و خشکی پوست نیز زمینه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای خارش و اگزمای پوستی فراهم می‌کند.

تاثیر آلودگی هوا بر پوست

وی ادامه داد: معمولا کسانی که زمینه اگزما دارند در فصل سرد سال به خاطر خشکی هوا بدتر می‌شوند و این بیماری تشدید می‌شود.

این متخصص پوست تاکید کرد: توصیه می‌شود کسانی که زمینه خشکی پوست و اگزما دارند مراقبت و دقت بیشتری از پوست خود داشته باشند؛ضمن اینکه مصرف مایعات، میوه و سبزیجات به بهتر شدن وضعیت پوست آنها بسیار کمک می‌کند.

احسانی در مورد تاثیر آلودگی هوا بر پوست ، با بیان اینکه باید در فصول سرد سال از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: آلودگی هوا یکی از فاکتورهای ایجاد اگزماست و مطمئنا کسانی که زمینه اگزما دارند با آلودگی هوا این زمینه قطعا بدتر خواهد شد و پوست آنها آسیب‌پذیرتر می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از دستکش بسیار کمک‌کننده است، افزود: استفاده از کرم‌هایی که سطح پوست را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بپوشاند موثر بوده و اگر زمینه خشکی وجود دارد، کرم‌های چرب‌کننده و مرطوب‌کننده بسیار تاثیرگذار است.

این متخصص پوست با اشاره به راهکار حفاظت از پوست در مواجهه با آلودگی هوا، ابراز داشت: مقداری از جذب آلودگی هوا از راه پوست است؛ در نتیجه شستشوی مکرر صورت و نواحی که در تماس با آلودگی هستند باعث کمتر شدن آلوده‌کننده‌ها و ذرات ریز در سطح پوست می‌شود.

احسانی در پاسخ به این پرسش که «آیا آلودگی هوا باعث ریزش مو می‌شود؟»، افزود: آلودگی هوا به صورت غیرمستقیم باعث ریزش مو شده و ریزش آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر می‌کند.
منبع: فارس

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

غذاهای تقویت کننده سیستم سم‌زدایی بدن غذاهای تقویت کننده سیستم سم‌زدایی بدن
سلامت و زندگی
در روزهایی که تداوم آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی به مشکلی بزرگ برای مردم تبدیل شده است،‌ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها به کارگیری روش‌هایی برای کاهش عوارض آلودگی هوا بر بدن و اهمیت به نکات تغذیه‌ای است... سم‌زدایی بدن در همین راستا برلیانت بزرگمهر _ مشاور رئیس انجمن…...
مقابله طبیعی با تاثیر آلودگی هوا بر بدن مقابله طبیعی با تاثیر آلودگی هوا بر بدن
سلامت و زندگی
آلودگی هوا برای اپیدرم مخرب است و باعث می شود پوست حساس شده و روند پیری آن سرعت بیشتری بگیرد. برای اینکه اجازه ندهید پوست تان دچار چین و چروک زودهنگام شود لازم است مراقبت ها روزانه ای از آن داشته باشید. اگرچه ظاهرا روش های تاثیرگذار و مطمئنی برای…...
در آلودگی هوا این دو ماده غذایی را بخورید در آلودگی هوا این دو ماده غذایی را بخورید
سلامت و زندگی
یک فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی عنوان کرد: به افراد توصیه می‌شود زمان افزایش آلودگی هوا برای کاهش عوارض ناشی از آن به مقدار فراوان مایعات، شیر و انار مصرف کنند. دکتر مریم محلوجی‌راد، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی با توجه به افزایش آلودگی هوای تهران، اظهار کرد:…...

پاسخ دهید