دانلود اپلیکیشن هفت صبح

یوگا و مزایای شگفت انگیز آن

سلامت و زندگی
یوگا و مزایای شگفت انگیز آن
فقط ۱۵ دقیقه در روز برای تمرین یوگا و برای حفظ سلامتی خود لازم دارید.

اثرات یوگا بر بدن

یوگا یک رشته باستانی از هند باستان است که ابزاری عالی برای حفظ آرامش و سلامت ذهن و بدن است. یوگا یک تمرین مهیج عالی است و در نتیجه به سرعت بخشیدن متابولیسم بدن کمک می کند. این امر بدن را مجبور به سوزاندن چربی می کند، که می تواند منجر به کاهش وزن شود. علاوه بر این، به رفع استرس نیز کمک می کند .

یوگا رشته ای است که بر ذهن ، بدن و روح تمرکز دارد و بسیاری از متخصصان از مزایای مختلفی که ارائه می دهند حمایت می کنند.

تنفس بهتر: بخش اساسی در رشته یوگا توانایی تنفس صحیح است. تنفس ضعیف می تواند بر توانایی فرد در تمرکز و همچنین خواب او تأثیر بگذارد. با تمرین روزانه یوگا، تنفس خود را بهبود می بخشید و این باعث افزایش ظرفیت ریه ها می شود. این امر باعث می شود که بدن شما به اندازه کافی اکسیژن برای سالم ماندن بدست آورد.

علاوه بر این، برای کسانی که با مشکلات تنفسی مقابله می کنند ممکن است از این جهت که این رشته به کاهش علائم مرتبط با آسم کمک می کند، مفید واقع شوند.

تقویت انرژی: تمرین یوگا می تواند باعث افزایش انرژی لازم برای بقیه روز شود. با افزایش جریان خون و تشویق کار تنفس، یوگا یک روش طبیعی عالی برای پیشبرد انرژی فرد است.

بهبود انعطاف پذیری و وضعیت استقرار: یوگا کشش زیادی دارد و به مرور زمان، متوجه خواهید شد که ماهیچه های شما قوی تر شده و انعطاف پذیری شما نیز بهبود می یابد.

با تمرین یوگا دردهای کمر و گردن کاهش می یابد، سردرد کمتری خواهید داشت و عملکرد عضلات نیز بهبود خواهد یافت.

بهبود روحیه: یوگا با تحریک رهایی از انتقال دهنده های عصبی احساس خوب می تواند به تقویت روحیه شما کمک کند. به نظر می رسد هرچه سطح این انتقال دهنده های عصبی بیشتر باشد، میزان افسردگی و اضطراب نیز پایین می آید.

محافظت از سلامت قلب: بیماری قلبی عامل شماره یک مرگ و میر در سراسر جهان است به همین دلیل اتخاذ شیوه زندگی برای محافظت از سلامت قلب مهم است.

یوگا با تشویق گردش خون، کاهش فشار خون بالا و حتی کاهش سطح LDLبه کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند.

کاهش سطح استرس: یوگا ابزاری عالی برای رفع استرس است. این تمرینات مراقبه و تنفس را شامل می شود که به کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک می کند. با انجام این کار، میزان استرس شخص کاهش می یابد.

اثرات یوگا بر بدن / منبع: شفقنا

بازدید اپلیکیشن 27 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ دهید