کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۰۸۸۰۸
تاریخ خبر:

آتش زدن مرد تهرانی به جرم سرقت ۷۰۰‌هزار تومان!

روزنامه هفت صبح| رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عامل قتل یک مرد جوان در جنوب تهران خبر داد و گفت: متهم با آتش‌افروزی مرتکب این جنایت شده بود. سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع قتل یک مرد جوان براثر آتش سوزی عمدی در جنوب تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

بنا بر حساسیت موضوع، کارآگاهان در نخستین گام راهی صحنه جنایت شدند و با انجام تحقیقات میدانی پی بردند مقتول و 2 نفر از دوستانش در یک چادر مشغول استراحت بودند که فرد ناشناسی به محل مورد نظر آمده و با پاشیدن بنزین آنها را آتش زده که در جریان این حادثه یک نفر به قتل رسیده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه 2 نفر از دوستان مقتول دچار سوختگی 70 و 40 درصد شده‌اند، ادامه داد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت قاتل را شناسایی کردند و متوجه شدند او در گذشته به جرم حمل مواد مخدر و سرقت به زندان رفته است.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کنند که در ادامه نیز مشخص شد، مرد جنایتکار به‌تازگی به دلیل اعتیاد از کمپ آزاد شده است.کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهي مخفیگاه متهم شدند و او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات ابتدایی به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

متهم در ابتدای تحقیقات منکر جرم خود بود اما پس از ارائه شواهد و مدارک موجود در پرونده از سوی کارآگاهان به قتل مرد جوان با شگرد آتش‌افروزی اعتراف و عنوان کرد مقتول از او 700 هزارتومان سرقت کرده و همین موضوع باعث شده تا دست به جنایت هولناکی بزند. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد:

در تحقیقات بیشتر مشخص شد، متهم قبل از اینکه دست به جنایت بزند پیش مقتول رفته و از او درخواست کرده تا پولش را پس بگیرد اما با رفتار ناخوشایند مقتول مواجه شده که همین موضوع انگیزه قتل را رقم زده است. با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

کدخبر: ۵۰۸۸۰۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر