کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۷۶۳۵
تاریخ خبر:

بهترین سریال‌های کره‌ای با موضوع سفر در زمان

بهترین سریال‌های کره‌ای با موضوع سفر در زمان

سفر در زمان یک ابزار داستانی محبوب است که در ژانرهای مختلف، از علمی تخیلی گرفته تا عاشقان ،‌استفاده شده است‌

بسیاری از درام‌های تاریخی این مفهوم را به شکلی عمیق مورد بررسی قرار می دهند و اغلب یک شخصیت مدرن را به گذشته محافظه‌کارانه‌تر منتقل می کنند. این ها نیز اغلب داستان های عاشقانه ای هستند که کمی رمز و راز و زوایای مرموز و پنهان در آن ها دخیل شده است. بسیاری از اوقات، درام‌های کره ای با موضوع سفر زمان دارای طنز و کمدی زیادی هستند، جایی که یک شخصیت (یا چند شخصیت) در یک دوره زمانی وارد می شوند که به آن تعلق ندارند و بدین ترتیب سناریوهایی کمدی شکل می گیرد. از فانتزی عاشقانه Splash Splash Love گرفته تا روایت مسحور کننده Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo، هر درام کره ای چشم اندازی متفاوت به مقوله سفر در زمان به عنوان یک مفهوم به ارمغان می آورد. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ مورد از بهترین سریال های کره ای در مورد سفر در زمان آشنا کنیم.

سفر در زمان یک ابزار داستانی محبوب است که در ژانرهای مختلف، از علمی تخیلی گرفته تا عاشقانه، در فیلم‌ها و سریال های تلویزیونی مانند Back to the Future, Looper و Outlander استفاده شده است. این مفهوم جذاب در درام های کره ای نیز به موضوعی محبوب تبدیل شده است. از آنجایی که درام های کره ای همچنان به سرگرم کردن و جذب مخاطبان در سراسر جهان ادامه می هند، بینندگان در آرشیوهای غنی تولیدات گذشته به دنبال سریال های جذاب گشته و درام های کره ای جذاب اما پنهانی با موضوع سفر در زمان را کشف می کنند که برداشتی تازه از یک کلیشه پرطرفدار را به نمایش می گذارند.

۱۰- The Great Doctor (2012)

داستان سریال The Great Doctor در دوران سلسله گوریو اتفاق می افتد. یک شب حمله ای به پادشاه گونگمین و ملکه نوگوک انجام می شود و وظیفه کاپیتان چوی یانگ و نیروهای اوست که از این دو محافظت کنند. با این حال، ملکه نوگوک به شدت مجروح شده است و هیچ پزشکی در سلسله گوریو قادر به نجات جان او نیست. سپس پادشاه به نگهبانان خود دستور می دهد تا به قلمرو موسوم به پادشاهی بهشت ​​رفته و پزشکی را برای درمان همسر او بیابند. هنگامی که یک پورتال زمان باز می شود، معلوم می گردد که پادشاهی بهشت ​​در واقع دوران مدرن کره است. در ادامه، چوی یانگ یک جراح پلاستیک به نام یون سو را پیدا می‌کند و او را به دوران خود بازمی‌گرداند، جایی که او در خدمت پادشاه گونگمین بدون هیچ راهی برای بازگشت به خانه به دام افتاده است.

۹- Tomorrow With You (2017)

یو سو جون مدیر عاملی است که توانایی سفر در زمان را دارد. هر زمان که از مترو استفاده می کند، می تواند به آینده سفر کند. در همین حال، ما رین عکاسی است که سعی می کند پس از یک حرفه ناموفق در صنعت سرگرمی، بتواند امورات زندگی خود را تامین کند. بدون اینکه او بداند، سو جون متوجه می شود که ما رین قرار است تصادف کند، بنابراین سعی می کند او را نجات دهد، هر چند که نتیجه آنطور که فکر می کند پیش نمی رود. با این حال، مقاصد به کنار، سرنوشت آنها به هم گره می خورد.

‌‌

۸- Queen and I (2012)

سریال من و ملکه به دلیل داستان جذابش به عنوان یک درام تاریخی عالی در حد و اندازه های Love in the Moonlight دیده می شود. این سریال داستان دو شخصیت اصلی را دنبال می کند، کیم بونگ-دو و چوی هی-جین که هر دو در یک دوره زمانی متفاوت زندگی می کنند. هی جین یک هنرپیشه در کره امروزی است، در حالی که بونگ-دو محققی از سلسله چوسون است. پس از اینکه در یک ترور تا آستانه مرگ پیش می رود، بونگ-دو سر صحنه فیلم هی جین به کره امروزی وارد می شود. او به زودی متوجه می‌شود که می‌تواند در زمان عقب و جلو برود، و هر چه زمان بیشتری را با هی جین می‌گذراند، بیشتر عاشق او می‌شود، عشقی که البته دو طرفه است.

 

۷- Familiar Wife (2018)

چا جو هیوک مردی متاهل است که دو فرزند دارد. مشکل این است که او از همسرش متنفر بوده و نگاهی منفی به زندگی دارد. زندگی در خانه بی نقص نیست و زندگی کاری اش نیز چندان تعریفی نیست. از دیدگاه او، او زندگی رقت باری را تجربه می کند، دستکم از نگاه خودش. با این حال، زندگی جو هیوک پس از بازدید از باجه عوارض و قرار دادن ۱۰۰۰ وون در آن تغییر می کند. پس از آن، او کنترل ماشینش را از دست می دهد، ماشینش خودبخود حرکت می کند و مدتی بعد هیوک در گذشته قبل از ازدواجش از خواب بیدار می شود. او مدت کوتاهی پس از سفر در زمان به عقب و جلو در می یابد که هر طور که بخواهد می تواند گذشته اش را تغییر دهد. و این کاری است که او انجام می دهد – او با انتخاب های عمدی مسیر زندگی اش را تغییر می دهد تا به جایی که می خواهد باشد برسد و بالاخره، در زمان حال، با همسر جدیدی به نام های وون از خواب بیدار می شود.

۶- Splash Splash Love (2015)

جانگ دان بی یک دانش آموز دبیرستانی است که برای شرکت در امتحانات ورودی دانشگاه آماده می شود که در نهایت سرنوشت آینده او را رقم می زند. مشکل این است که او در ریاضیات بسیار ضعیف است و نمی داند برای آینده اش چه می خواهد. وقتی روز امتحان ورودی فرا می رسد، دن بی بیش از حد دچار سردرگمی می شود و جلسه امتحان را ترک می کند. او به تنهایی روی یک نیمکت می نشیند و برای زندگی متفاوتی دعا می کند، که ناگهان صدای طبل هایی را می شنود که از یک گودال باران شنیده می شوند. او آن گودال را بررسی می کند، به درون آن می افتد و خود را در دوره چوسون می یابد. در آنجا، او توسط پادشاه استخدام می شود تا او را در حوزه ریاضیات، و حوزه های دیگر، آموزش دهد. سریال کره ای Splash Splash Love یک سریال بسیار سرگرم کننده است ‌...

۵- Rooftop Prince (2012)

ولیعهد لی گاک، از دوره جوسون، نیمه شب از خواب بیدار می شود و همسرش، ولیعهد را مرده در دریاچه پیدا می کند. خیلی ها تصور می کنند که او سکندری خورده و در دریاچه افتاده است، اما لی گاک – با کمک سه مشاور ویژه – می دانند که او به قتل رسیده است. در حالی که تحقیقات در حال انجام است، سریال شاهزاده پشت بام به زمان حال می رود و داستان پارک ها را دنبال می کند که به کره برمی گردد تا با پدر خونی اش ملاقات کند، بعد از اینکه خواهر ناتنی اش او را رها کرده و به درخواست های کمکش توجهی نکرده و همین موضوع ارتباط او را با پدرش قطع کرده بود. برای کمک. سپس چهار مرد از دوره چوسون پس از تعقیب شدن توسط قاتلان نقابدار و پریدن از صخره ای، به زمان حال منتقل می شوند. از آنجا، لی گاک و خدمه‌اش یاد می‌گیرند که در دنیای مدرن چگونه زندگی کنند، در حالی که تلاش می‌کنند به دوره چوسون برگردند.

 

۴- The King: Eternal Monarch (2020)

در کره امروزی، دو جهان موازی وجود دارد. یک جهان زندگی روزمره سئول امروزی را دنبال می کند، جایی که نخست وزیران و روسای جمهور وجود دارند. با این حال، در جهان دیگر، کره هنوز توسط یک پادشاهی اداره می شود، اگرچه پیشرفت های امروزی همچنان وجود دارند. یک روز، در یک واقعیت جایگزین در کره، یک شاهزاده جوان به نام لی گون شاهد کشته شدن پدرش توسط عمویش است، و او هدف بعدی است، تا اینکه یک غریبه مرموز او را نجات می دهد. در همین حال، در کره امروزی، کارآگاهی به نام تائه ایول از همان مرد – عموی لی گون – که غرق در خون ظاهر می شود، بازجویی می کند. سال ها برای لی گون می گذرد و او تبدیل به پادشاهی می شود که به دنبال شخصی می گردد که او را نجات داده است. او از طریق یک پورتال به جهان موازی کره کنونی سفر می کند و با ناجی خود، تائه ایول، ملاقات می کند.

۳- Tunnel (2017)

برخلاف اکثر درام های کره ای با موضوع سفر زمان که بر دوره های تاریخی تمرکز دارند، تونل یک درام کره ای است که در یک دوره زمانی نسبتاً جدید اتفاق می افتد. کارآگاه گوانگ-هو در حال تحقیق در مورد یک رشته قتل در سال ۱۹۸۵ است که قربانیان آن زنان جوان هشتند و پس از تعقیب مظنون در داخل یک تونل، گوانگ-هو متهم را گم می کند. سپس با ضربه ای به سر، او بیهوش شده و می افتد. گوانگ-هو سپس بیدار می شود و به زودی متوجه می شود که دیگر در سال ۱۹۸۵ نیست، بلکه در سی سال آینده است.

۲- Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016)

آرایشگری به نام ها جین به تازگی از دوست پسرش جدا شده است، پس از آن که او را در حال خیانت به او با بهترین دوستش می بیند. ها جین که در یک دوران ناخوشایند روحی گیر کرده است، در اسکله نشسته و مشغول میگساری است که بچه ای را در حال غرق شدن می بیند. او برای نجات کودک به داخل آب می پرد و درست در حالی که پس از نجات کودک، به سطح آب شنا می کند، به طور مرموزی دوباره به داخل آب کشیده می شود. او در ادامه در یک چشمه آب گرم که در آن چند مرد در حال حمام کردن هستند بیدار می شود. او در کمال تعجب متوجه می شود که در سلسله گوریو است و مردانی که ملاقات کرده شاهزاده های این سلسله هستند. او همچنین متوجه می شود که دیگر ها جین نیست، بلکه زنی به نام هائه سو ست که شاهزاده ها را به خوبی می شناسد. بدون راه بازگشت به خانه، هائه سو باید یاد بگیرد که چگونه در سلسله گوریو زندگی کند و زنده بماند.

 

۱- Mr. Queen (2020)

جانگ بونگ هوان یکی از جوانترین سرآشپزهای قصر آبی است و رویای آن را دارد که اولین سرآشپزی شود که به قدرتمندترین ها غذا می دهد. او طبیعتی کمال گرا و خودمحور دارد و به دلیل غرور و خودگرایی شدید و دیوانه کننده اش، غذایی که مخصوص سفیر چین تهیه شده است، را خراب می کند. این اشتباه منجر به تعقیب شدن بونگ هوان توسط پلیس سئول می شود و در حین تعقیب و گریز، او با سر به درون یک استخر آب می افتد. پس از بیدار شدن، متوجه می شود که او دیگر بونگ هوان نیست، بلکه شاهزاده کیم سو یونگ از دوره چوسون است.

 

 

منبع: روزیاتو
کدخبر: ۵۵۷۶۳۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر