کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۵۳۱
تاریخ خبر:

ردصلاحیت غیرمنتظره علی لاریجانی

ردصلاحیت غیرمنتظره علی لاریجانی

علی لاریجانی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد

با اتمام بررسی صلاحیت داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان، فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده توسط وزارت کشور اعلام شد. علی لاریجانی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد. او پیش از نیز در جریان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم نتوانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند و رد صلاحیت شده بود. ردصلاحیت علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس با انتقاداتی همراه شده بود.

 

خبرآنلاین نوشت: رهبر انقلاب اسلامی، در بیاناتشان به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۴۰۰، درباره ردصلاحیت علی لاریجانی فرمودند: «به بعضی از افرادی که صلاحیتشان احراز نشد، ظلم وجفا شد و به آنها یا خانواده‌هایشان که خانواده‌های محترم و عفیفی بودند، نسبتهای خلاف واقع داده شد که بعداً ثابت شد آن گزارشها غلط و خلاف است.»

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به انتشار این موارد در بین مردم و در فضای مجازیِ رها و بدون قید و بند، تأکید کردند: «حفظ آبرو جزو بالاترین حقوق انسانها است بنابراین خواهش و مطالبه من از دستگاههای مسئول این است که مواردی را که گزارش خلاف واقع راجع به فرزند یا خانواده کسی داده شده، جبران کنند. خداوند متعال ما را از ظلم، هتک حرمت مؤمن و تخلف از وظایف‎مان محفوظ بدارد. امام بزرگوار را با اولیاء بزرگ خود محشور و او و شهیدان را از ما راضی کند و با تقدیر خیر برای ملت ایران، این انتخابات را جزو انتخابات دشمن‌شکن قرار دهد.»

 

کدخبر: ۵۶۰۵۳۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر