کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۲۹۰
تاریخ خبر:

اعتراض مردم به شیطنت یک رسانه‌ خارجی در تشییع امروز

اعتراض مردم به شیطنت یک رسانه‌ خارجی در تشییع امروز

کاربران فضای مجازی ویدیوهایی از اعتراض مردم به یک خبرنگار خارجی در مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهور منتشر کردنداز ساعتی قبل ویدیوهایی با عنوان اعتراض مردم به شیطنت به یک خبرنگار خارجی در بلوار کشاورز تهران در حال انتشار است.  مجید شاکری، اقتصاددان و استاد دانشگاه در توضیح این ویدیوها در ایکس نوشته است: «خبرنگار که ظاهرا آلمانی است، در ابتدای خیابان نادری بعد از نماز و متفرق شدن جمعیت، از خیابان خالی فیلم می‌گرفت که یعنی کسی در مراسم شرکت نکرده. مردم متوجه شده‌اند و تا (هتل) اسپیناس دنبالش آمده‌اند که باید نوار جعلی را پس بدهد.» پس از آن، یکی از حاضران در صحنه که از خبرنگاران سابق فرهنگی است، نیز صحت ماجرا را تایید کرده و گفت: «من روبروی هتل اسپیناس حضور داشتم و می‌دیدم که مردم در حال اعتراض هستند. آنطور که گفته می‌شد، زمانی که مردم در خیابان انقلاب در حال تشییع پیکرها بوده‌اند، خبرنگار آلمانی از بلوار کشاورز فیلم می‌گرفت که مثلا بگوید کسی نیامده است. یکی از مردم موضوع را متوجه شده و با فریاد بقیه را هم متوجه موضوع کرده است و تا هتل اسپیناس همه دور این خبرنگار جمع شده‌اند و مردم خیلی شاکی هستند». او همچنین گفت که «یکی از کسانی که جلوتر از ما بود، می‌گفت که یگان ویژه گفته خبرنگار عذرخواهی کرده است». در ساعات گذشته، فیلم‌های مختلفی از اعتراض به این خبرنگار روبروی هتل اسپیناس در فضای ایکس (توئیتر سابق) منتشر شده است.  این در حالی است که عکس‌ها و ویدیوهای متعددی از ازدحام و شلوغی مراسم تشییع شهدای خدمت منتشر شده است و بسیاری از شبکه‌های خارجی در بسترهای مختلف در حال پخش زنده مراسم بودند یا به آن پرداختند.  یکی دیگر از حاضران در صحنه ضمن تایید این موضوع گفت که: «من خودم تصویربرداری این خبرنگار را مشاهده کردم. یکی از حاضران هم فیلمی در تلفن همراهش به من نشان داد که مردم از خبرنگار مذکور می‌پرسند چرا در این ساعت در حال فیلمبرداری است؛ چون او ظاهرا حتی به سمت مصاحبه مردمی هم نرفته بود و فقط قصد فیلمبرداری از خیابان خالی را داشته است. ضمن اینکه انصافا باید تاکید کنم که مردم با او بسیار کنترل‌شده رفتار می‌کردند.» 

از ساعتی قبل ویدیوهایی با عنوان اعتراض مردم به شیطنت به یک خبرنگار خارجی در بلوار کشاورز تهران در حال انتشار است. 

مجید شاکری، اقتصاددان و استاد دانشگاه در توضیح این ویدیوها در ایکس نوشته است: «خبرنگار که ظاهرا آلمانی است، در ابتدای خیابان نادری بعد از نماز و متفرق شدن جمعیت، از خیابان خالی فیلم می‌گرفت که یعنی کسی در مراسم شرکت نکرده. مردم متوجه شده‌اند و تا (هتل) اسپیناس دنبالش آمده‌اند که باید نوار جعلی را پس بدهد.»

پس از آن، یکی از حاضران در صحنه که از خبرنگاران سابق فرهنگی است، نیز صحت ماجرا را تایید کرده و گفت: «من روبروی هتل اسپیناس حضور داشتم و می‌دیدم که مردم در حال اعتراض هستند. آنطور که گفته می‌شد، زمانی که مردم در خیابان انقلاب در حال تشییع پیکرها بوده‌اند، خبرنگار آلمانی از بلوار کشاورز فیلم می‌گرفت که مثلا بگوید کسی نیامده است. یکی از مردم موضوع را متوجه شده و با فریاد بقیه را هم متوجه موضوع کرده است و تا هتل اسپیناس همه دور این خبرنگار جمع شده‌اند و مردم خیلی شاکی هستند».

او همچنین گفت که «یکی از کسانی که جلوتر از ما بود، می‌گفت که یگان ویژه گفته خبرنگار عذرخواهی کرده است».

در ساعات گذشته، فیلم‌های مختلفی از اعتراض به این خبرنگار روبروی هتل اسپیناس در فضای ایکس (توئیتر سابق) منتشر شده است. 

این در حالی است که عکس‌ها و ویدیوهای متعددی از ازدحام و شلوغی مراسم تشییع شهدای خدمت منتشر شده است و بسیاری از شبکه‌های خارجی در بسترهای مختلف در حال پخش زنده مراسم بودند یا به آن پرداختند. 

یکی دیگر از حاضران در صحنه ضمن تایید این موضوع گفت که: «من خودم تصویربرداری این خبرنگار را مشاهده کردم. یکی از حاضران هم فیلمی در تلفن همراهش به من نشان داد که مردم از خبرنگار مذکور می‌پرسند چرا در این ساعت در حال فیلمبرداری است؛ چون او ظاهرا حتی به سمت مصاحبه مردمی هم نرفته بود و فقط قصد فیلمبرداری از خیابان خالی را داشته است. ضمن اینکه انصافا باید تاکید کنم که مردم با او بسیار کنترل‌شده رفتار می‌کردند.» 

کدخبر: ۵۵۹۲۹۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر