کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۵۶۵
تاریخ خبر:

معاون رئیسی برکنار شد یا استعفا داد؟

معاون رئیسی برکنار شد یا استعفا داد؟

سید محمد حسینی معاون سابق پارلمانی‌ دولت رئیسی، مشاور فرهنگی - اجتماعی رئیس‌ دولت سیزدهم شد

ساسان والی‌زاده‌ مشاور فرهنگی و رسانه‌ای معاونت پارلمانی ریاست‌ جمهوری اعلام کرد: رئیس‌جمهور با توجه به سوابق حسینی در حوزه علم و فرهنگ، او را به عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی خود منصوب کرده است.

رئیس‌ دولت سیزدهم در جلسه دیروز هیأت دولت، با توجه‌ به استعفای‌ حسینی از معاونت پارلمانی ریاست جمهوری، از خدمات و زحمات وی قدردانی کرد.

او از حسینی به‌عنوان چهره‌ای علمی، فرهنگی و انقلابی یاد و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تأکید کرد.

متن استعفای معاون سابق پارلمانی رئیسی

در این میان، متن نامه‌ استعفای سید محمد حسینی به ابراهیم رئیسی منتشر شد.

وی متن نامه استعفا خود را با این بیت از غزل حافظ «ده روز مهر گردون افسانه است‌ و افسون/نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا» آغاز کرد و در ادامه نوشت: از ۳۳ ماه قبل که مسئولیت معاونت امور مجلس و وظیفه خطیر برقرای پیوند و هم‌افزایی بین دو قوه به بنده واگذار شد، به فضل الهی بی وقفه و مجدانه تلاش شد تا با به‌کارگیری تجارب دوران نمایندگی مجلس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولیت‌های علمی و اجرایی و بهره‌گیری از آشنایی و صمیمیت با نمایندگان محترم، مسئولان، نخبگان و فعالان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در سراسر کشور و نیز با مساعدت مدیران و کارکنان خدوم معاونت و همکاری معاونان و مدیران امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در مسیر همگرایی، همدلی و تعامل سازنده مجلس و دولت اقدام شود تا به دور از تنش و تقابل، اقدامات اساسی در کشور صورت گیرد و ثمرات آن عاید جامعه گردد. خداوند نصیر و بصیر را بر این توفیق شاکر و سپاسگزارم.

معاون سابق رئیس‌ دولت سیزدهم در ادامه استعفانامه‌ خود خطاب به رئیسی تصریح کرد: اینک در پایان دوره مجلس یازدهم و شروع به کار مجلس دوازدهم به نظر می رسد ترجیح بر این است که فرد دیگری جایگزین شود. توفیق روز افزون جنابعالی و دولت «کار و فعالیت» را در خدمت بی منت به مردم شریف، پیشرفت ایران عزیز و اجرای رهنمودها و منویات رهبر فرزانه و حکیم انقلاب از خداوند قادر متعال خواهانم.

 

منبع: ایرنا
کدخبر: ۵۵۸۵۶۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر