کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۲۰۸
تاریخ خبر:

آیا ایران درباره حمله به همسایگان و کشورهای منطقه هشدار داده بود؟

آیا ایران درباره حمله به همسایگان و کشورهای منطقه هشدار داده بود؟

به گفته امیر عبداللهیان ایران از حدود ۷۲ ساعت قبل از عملیات، به همسایگان و کشور‌های منطقه اطلاع داده که پاسخ ایران در قالب دفاع مشروع، قطعی و مسلم است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز (یکشنبه) در محل وزارت امور خارجه و در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران گفت: نیرو‌های مسلح ایران با محاسبات دقیق و با استفاده از پهپاد و موشک‌های هدایت شونده و دقیق اولا پایگاه نظامی که هواپیما‌های اف ۳۵ در اختیار رژیم صهیونیستی در آنجا نگهداری می‌شوند و عملیات بر روی ساختمان سفارت ایران در دمشق با استفاده از امکانات این پایگاه نظامی و اف ۳۵ انجام شد، این پایگاه و مقر مورد هدف قرار گرفت. همچنین در نقطه دیگری عملیاتی انجام شد که به واقع مرکز اطلاعاتی و چشم رژیم صهیونیستی برای هدایت تمام عملیات شش ماه گذشته و از جمله عملیات اخیر بر روی سفارت ایران در دمشق مجموعه اطلاعات و هدایت‌های اطلاعاتی از آن نقطه انجام می‌شد.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: در پیامی که به دوستانمان در کشور‌های منطقه دادیم؛ از حدود ۷۲ ساعت قبل از عملیات، به همسایگان و کشور‌های منطقه اطلاع دادیم پاسخ ایران در قالب دفاع مشروع، قطعی و مسلم است. ولی ما امنیت همسایگان و امنیت منطقه را امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم. به برادران و دوستان در منطقه که آمریکا در آن کشور‌ها دارای پایگاه نظامی است، اعلام کردیم که هدف ما در دفاع مشروع، صرفا تنبیه رژیم اسرائیل است. ما به دنبال هدف قرار دادن افراد و پایگاه‌های آمریکا در منطقه نیستیم.

کدخبر: ۵۵۶۲۰۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر