کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۱۴۳۱
تاریخ خبر:

همه آنچه باید درباره پهپاد ایرانی کرار بدانیم

همه آنچه باید درباره پهپاد ایرانی کرار بدانیم

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش اظهار کرد: امروز پهپاد کرار که یک دستاورد بزرگ ساخته شده به دست جوانان کشورمان است به سازمان رزم پدافند هوایی ارتش ملحق شد.

ایسنا نوشت: مراسم الحاق انبوه پهپادهای کرار به نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد. این مراسم با حضور امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش و امیر صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزارشد و تعداد انبوهی از این پهپادها تحویل فرماندهان مناطق مختلف نیروی پدافند هوایی ارتش شد.

کرار چه ویژگی‌هایی دارد؟

پهپاد کرّار بیش از یک دهه است که در نیروهای مسلح کشورمان استفاده می‌شود. این پهپاد ابتدا برای ارزیابی سامانه‌های راداری و موشکی نیروی پدافند هوایی به کار می‌رفت اما در ادامه با ارتقای کرّار، این پهپاد مجهز به موشک شد و توانست اهداف زمینی را هدف قرار دهد. اخیرا ارتش با ارتقای مجدد کرّار، توانست برای اولین بار با موفقیت موشک هوا به هوای مجید را بر این پهپاد نصب کند.

در رزمایش پهپادی اخیر ارتش، کرّار توانست با موفقیت پهپاد دشمن فرضی را شناسایی کرده و با موشک مورد اصابت قرار دهد.

کرّار به باند پروازی نیاز ندارد یعنی در هر نقطه از کشور بدون وابستگی به باند و با حداقل پرسنل می توان آن را پرواز داد. کرّار می تواند تا ارتفاع ۴۹ هزار پا(۱۵ هزار متر) پرواز کند.
افزایش عمق دفاعی، ارتقای ظرفیت پدافند تاکتیکی، انعطاف تغییر فضای درگیری پدافند از سکوی زمینی به سکوی هوایی، صرفه‌جویی در اقتصاد دفاعی و افزایش قابلیت تحرک و جابجایی مؤلفه‌های توان رزم پدافندی از جمله ویژگی‌های کرار است.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۱۴۳۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر