کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۳۶۳
تاریخ خبر:

قیمت انواع ‌خودرو در بازار ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

قیمت انواع ‌خودرو در بازار 18 خرداد 1403

مردم گول تبلیغات برخی از دلالان برای خرید خودروی برقی را نخورند

‌‌قیمت خودروهای داخلی از ابتدای هفته، رشد محدودی داشت.کوییک S دنده‌ای با مدل ۱۴۰۳ یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار داخلی به شمار می‌رود. این خودرو که طی هفته گذشته سه میلیون تومان گران‌تر شده بود، این هفته نیز دو میلیون تومان دیگر افزایش قیمت پیدا کرد و سرانجام به نرخ ۴۱۹ میلیون تومان رسید.

شاهین G با مدل ۱۴۰۳، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا و یکی از کم‌نوسان‌ترین محصولات داخلی این روزهای بازار به شمار می‌رود که طی دو هفته گذشته تنها افت قیمت دو میلیون تومانی را ثبت کرده بود و این هفته با سه میلیون تومان رشد قیمت با نرخ ۷۱۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.پژو ۲۰۷i دنده‌ای یکی از هاچ‌بک‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که هفته پیش پنج میلیون تومان گران‌تر شده بود، از ابتدای هفته جاری هفت میلیون تومان دیگر افزایش قیمت داشت و به نرخ ۷۴۵ میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU۵ یکی دیگر از محصولات محبوب بازار داخلی به شمار می‌رود که از ابتدای هفته پیش هشت میلیون تومان رشد قیمت داشت، این هفته چهار میلیون تومان ارزان شد و با ۸۳۵ میلیون تومان معامله می‌شود. عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو گفت: همانطور که پیش‌بینی می‌شد، با توجه به تعطیلات روزهای میانی هفته جاری، تغییر چندانی در قیمت خودروها صورت نگرفت.

باتوجه به شرایطی که در بازار خودرو مشاهده می‌شود، اخیراً خودروهایی همچون جی. ای. سی امپو تحویل خریداران خودروهای وارداتی شده که با قیمت‌های سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی از بازار خودرو سر درآوردند. اما مالکان این خودروها قطعاً مجبور به تعدیل قیمت خواهند شد، زیرا اقبال برای خودروهای وارداتی بسیار پایین است که دلیل آن، حباب قیمتی بالا و ارزش پایین این خودروهای وارداتی است.

اخیراً شایعاتی مبنی ‌بر گرانی بنزین در آینده نزدیک به گوش می‌رسد که مردم را به همین دلیل برای خرید خودروهای برقی تشویق می‌کنند؛ اما نباید به این شایعات توجه داشت و به نظر می‌رسد ‌ خرید خودروی برقی نیز در حال حاضر توجیه منطقی نداشته باشد. زیرا ایران نه‌تنها زیرساختی برای خودروهای برقی ندارد بلکه مشکلاتی در حوزه تأمین برق صنایع و خانگی نیز دارد که این موضوع هم از بی‌تدبیری‌های وزیر فعلی است.

جعفری در پایان افزود: مردم نباید گول تبلیغات برخی از دلالان برای خرید خودروی برقی را بخورند، چرا‌که این افراد تنها به فکر جیب خود هستند. حتی با وجود نرخ‌های تعرفه فعلی که قیمت خودروهای برقی را بسیار معقول کرده است، باز هم خرید این محصولات توصیه نمی‌شود. بازار خودرو در هفته آینده نیز همانند هفته‌های گذشته در رکود خواهد بود و حتی اگر نرخ ارز هم نوسان داشته باشد، به نظر نمی‌رسد که بازار خودرو تغییر چشم‌گیری تجربه کند.

 

منبع: تجارت‌نیوز
کدخبر: ۵۶۰۳۶۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر