کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۶۹۳
تاریخ خبر:

دستگیری سارقی که با موتور مادرش سرقت کرد

دستگیری سارقی که با موتور مادرش سرقت کرد

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو سارق که با پابند الکترونیکی دست به سرقت زده بودند، خبر داد

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو سارق که با پابند الکترونیکی دست به سرقت زده بودند، خبر داد. سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع یک فقره سرقت‌ تیبا در شمال تهران، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان حاکی از آن بود که دو مرد جوان به هویت معلوم در ساعات پایانی شب با یک موتورسیکلت مشکی رنگ در خیابان‌های خلوت شمال تهران تردد کرده و پس از شناسایی خودروهای شهروندان اقدام به سرقت وسیله نقلیه کرده‌اند.

 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و بازبینی دوربین‌های مداربسته صحنه سرقت، هویت صاحب موتورسیکلت را شناسایی کردند و متوجه شدند که این موتور در سامانه به نام مادر یکی از متهمان ثبت شده است.

 

وی با بیان اینکه مادر متهم به پلیس آگاهی دعوت شده و هدف تحقیق قرار گرفت، گفت‌: در تحقیقات انجام شده از این زن مشخص شد که موتورسیکلت موردنظر در زمان ارتکاب جرم دست فرزندش بود که همین سرنخ کافی بود تا متهمان در یک قدمی بازداشت قرار بگیرند.

 

ولیپور گودرزی با بیان اینکه دو متهم با یکدیگر دوست بودند، گفت:‌همچنین بررسی سوابق آنان نشان داد که هر دو متهم دارای سابقه کیفری بوده و حتی پابند الکترونیکی هم دارند. کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهمان شده و آنان را دستگیر کردند.

 

وی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان گفت: متهمان پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی به سرقت چهار دستگاه خودرو سواری در شمال تهران با همدستی یکدیگر اعتراف کردند. در ادامه با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۶۰۶۹۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر