کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۲۰۷
تاریخ خبر:

قصاص؛ تاوان قتل همسر با ترفندی عجیب

قصاص؛ تاوان قتل همسر  با ترفندی عجیب

راز قتل مرد جوان به دست همسرش و مرد غریبه بعد از نبش قبر فاش شد

هفت صبح| زن جوان که به دنبال رابطه پنهانی با عشق قدیمی‌اش شوهرش را با ترفندی خاص کشته بود پای میز محاکمه ایستاد و با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

 

همدست او نیز در برابر حکم سنگین زندان قرار گرفت.راز این جنایت خانوادگی با نبش قبر فاش شد .

 

رسیدگی به این پرونده از پاییز سال ۱۴۰۰ به دنبال مرگ مرد ۴۷ ساله‌ای به نام احمد در خانه‌اش در غرب تهران آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد این مرد کارمند در خانه سازمانی دچار عارضه قلبی شده و جان سپرده است.

 

همسر احمد مدعی بود که او از مدتی قبل بیمار بوده و چندین بار به بیمارستان منتقل شده است.

 

از این رو خانواده‌اش هیچ شکایتی را مطرح نکردند  و مرد جوان بعد از صدور جواز دفن به خاک سپرده شد .

 

اما یک ماه بعد مادر احمد به پلیس آگاهی رفت و از عروس 36 ساله‌اش به نام فرانک شکایت کرد.

 

 

شکایت از عروس

مادر مقتول به ماموران گفت: بعد از فوت پسرم وقتی برای سر زدن به نوه‌هایم به  خانه او رفته بودم با زن همسایه روبه‌رو شدم  که حرف‌های عجیبی می‌زد. او می‌گفت در مدت یک ماهی که پسرم فوت شده مرد غریبه‌ای به خانه عروسم رفت و آمد دارد و عروسم او را برادر ناتنی‌اش معرفی کرده است. عروسم هرگز برادری نداشته و من به او مشکوک هستم. پسرم  نیز هرگز سابقه بیماری قلبی نداشته و بعد از اینکه متوجه شدم بلافاصله بعد از مرگ او پای مرد غریبه‌ای به خانه و زندگی او باز شده به نوع مرگش مشکوک شدم. به همین خاطر تقاضا دارم تا بار دیگر علت فوت پسرم بررسی شود.»

 

با این شکایت ماموران به بررسی پرداختند و به رابطه پنهانی فرانک با یک مرد جوان به نام داریوش پی بردند.سپس مشخص شد که آنها از چندین ماه قبل با یکدیگر رابطه پنهانی داشتند.

  

دستور نبش قبر

با افشای این ماجرا فرضیه وقوع جنایت خانوادگی قوت گرفت و  دستور نبش قبر صادر شد.

 

بعد از نبش قبر و بررسی دوباره جسد در پزشکی قانونی، کارشناسان علت فوت را مصرف سیانور اعلام کردند .

 

با اظهار نظر کارشناسان پزشکی قانونی پرونده رنگ و بوی جنایی به خود گرفت و فرانک بازداشت شد .

 

زن جوان در ابتدا سعی داشت با دروغگویی‌هایش پلیس را گمراه کند اما سرانجام به ناچار لب به اعتراف گشود و به قتل شوهرش اعتراف کرد .

 

متهم گفت: من ۱۳ سال قبل با احمد که ۱۱ سال از من بزرگتر بود ازدواج کردم. ولی هیچ وقت رابطه خوبی با یکدیگر نداشتیم. با اینکه دو فرزند داشتیم همیشه با هم درگیر بودیم و احمد راضی به جدایی نبود.

 

فرانک ادامه داد:  مدتی قبل در فضای اینستاگرام یکی از آشنایان قدیمی‌ام به نام داریوش را پیدا کردم. ما سال‌ها قبل به یکدیگر علاقه‌مند بودیم  اما سال‌ها بود از هم هیچ خبری نداشتیم. ما در فضای مجازی با هم صحبت کردیم و من متوجه شدم او هم ازدواج کرده است. من بارها با او درد دل کردم و از بدرفتاری‌های شوهرم به او گفتم.

 

رابطه عاطفی میان  ما دوباره زنده شده و به یکدیگر علاقه‌مند شده بودیم که  داریوش پیشنهاد داد از همسرم جدا شوم. او هم می‌خواست زنش را طلاق دهد تا با هم زندگی کنیم اما وقتی گفتم همسرم راضی به جدایی نیست نقشه قتل شوهرم را کشید. او می‌گفت باید شوهرم را بکشم. در غیر این صورت عکس‌های خصوصی را که برایش ارسال کرده بودم به شوهرم نشان می‌دهد و حقیقت را به او می‌گوید. من هم از ترسم تسلیم داریوش شدم.

 

 

ترفند عجیب برای قتل شوهر

 

این زن در تشریح جزئیات قتل گفت: داریوش در چند نوبت سم به من داد و خواست آن را در غذای شوهرم بریزم. شوهرم هر بار بعد از خوردن غذای مسموم حالش بد می‌شد و من مجبور بودم او را به بیمارستان ببرم.

 

من منتظر بودم تا شاهد مرگ شوهرم باشم. اما سم اثر نمی‌کرد. به همین خاطر به داریوش اعتراض کردم و او آخرین بار سیانور به من داد. وقتی آن را در دمنوش ریختم و به شوهرم خوراندم او حالش بد شد و جان سپرد اما چون مدتی بود همسرم مدام بیمار بود، پزشکان علت مرگ را عارضه قلبی اعلام کردند.  با اعترافات این زن همدستش نیز ردیابی و بازداشت شد  اما ادعا کرد در قتل دستی نداشته است.  برای فرانک به اتهام قتل و برای داریوش به اتهام معاونت در جنایت کیفرخواست صادر و آنها در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کردند.

  

در دادگاه

 

در ابتدای جلسه پدر و مادر احمد از طرف خودشان و دو نوه‌شان درخواست قصاص را مطرح کردند.  وقتی فرانک روبه‌روی قضات ایستاد اظهارات قبلی‌اش را تکرار کرد  و  گفت‌: من راضی به مرگ شوهرم نبودم‌. داریوش مرا مجبور کرد تا سم را به شوهرم بخورانم‌. هر بار سم را در غذای احمد می‌ریختم حالش بد می‌شد و من مجبور بودم از او پرستاری کنم‌.

 

او مرا به دردسر انداخته بود به همین خاطر به داریوش اعتراض کردم و او آخرین بار قرصی به من داد و گفت آن را از عطاری خریده است .من آن را در دمنوش ریختم و به شوهرم خوراندم که یکباره حال احمد بد شد.

 

سپس داریوش به دفاع پرداخت و اتهام معاونت در قتل را نپذیرفت. او گفت‌: من هرگز سمی به فرانک نداده بودم. من قبلاً فقط چند قرص مسکن به فرانک دادم تا خودش آنها را مصرف کند. او به تنهایی نقشه قتل شوهرش را کشید و آن را اجرا کرد.

 

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده زن جوان را به قصاص و داریوش را به ۲۱ سال زندان محکوم کردند.

 

کدخبر: ۵۵۹۲۰۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر