کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۸۶۸
تاریخ خبر:

پیکر هشتمین قربانی سیل خراسان رضوی پیدا شد

پیکر هشتمین قربانی سیل خراسان رضوی پیدا شد

بخشدار احمدآباد مشهد از پیدا شدن پیکر هشتمین قربانی سیل در روستای حسن آباد، خبر داد

بخشدار احمدآباد مشهد از پیدا شدن پیکر هشتمین قربانی سیل در روستای حسن آباد، خبر داد. مجید بیکی اظهار داشت: پیکر پیرمرد ۷۰ ساله اهل روستای "سرغایه" که دیروز گرفتار سیلاب شده بود، امروز در حوالی روستای حسن آباد توسط گروه‌های مردمی و با همکاری هلال احمر از میان گل و لای بیرون کشیده شد.

 

اوگفت: روستا‌های محور حسن آباد به سرغایه و مسیر ارتباطی روستای سلطان آباد و راه‌های ارتباطی روستا‌های رباط سفید، "پیوه ژن" و "بالندر" بواسطه سیلاب دیروز آسیب دیده‌اند، اما بخش کشاورزی و قنوات و تعدادی منزل باغی متحمل بیشترین خسارت شده است. به دلیل آب گرفتگی زیر گذر ریلی، راه ارتباطی روستای سلطان آباد مسدود شده است و شب گذشته به حدود ۳۰۰ نفر از اهالی منطقه در یکی دیگر از روستا‌ها اسکان داده شد. قطع برق چاه آب شهر ملک آباد برطرف شده و شکستگی خط انتقال آب به پنج روستای محور حسن آباد نیز در حال ترمیم است و فعلا مخازن روستا‌ها با تانکر پر می‌شود لذا کمبود آبی در روستا‌های یاد شده وجود ندارد.

 

بیکی بیشترین خسارات را مربوط به بخش کشاورزی منطقه عنوان کرد و گفت: به عنوان نمونه روستای سرغایه حدود ۱۵۰ باغ دارد که ۶۰ دستکم ۶۰ درصد آن‌ها در جریان سیل دیروز آسیب دیده است.

 

سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی، اظهار داشت: شمار جانباختگان سیل چهارشنبه در این استان به هفت نفر افزایش یافته است که از این تعداد پنج نفر مربوط به مشهد و ۲ نفر نیز از روستا‌های فریمان هستند. سه نفر نیز مفقود هستند که یکی از آن‌ها مربوط به روستای سرغایه بخش مرکزی است.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۵۵۸۸۶۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر