کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۰۲۳
تاریخ خبر:

ربایندگان «یسنا» حرفه‌ای بودند

ربایندگان «یسنا» حرفه‌ای بودند

توضیحات مدیرعامل حلال احمر استان گلستان درباره ربوده شدن یسنا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با بیان اینکه شکل رهاسازی «یسنا» توسط آدم‌رباها نشانگر ارزیابی همه جوانب و حرفه‌ای بودن آنها بود، افزود: امکان خارج شدن کودک از میان بوته‌های مرتفع کلزاها بسیار پایین بود.

قاسم غریب‌آبادی صبح امروز به مناسبت هفته هلال احمر در نشست با خبرنگاران گفت: تنویر افکار عمومی در شرایطی که همه اقشار مردم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی می‌توانند اظهارنظر کنند، بسیار سخت است که مسئولیت خطیر آگاهی‌بخشی را خبرنگاران برعهده دارند.

او با بیان اینکه شعار هلال احمر «بی‌طرفی» است، ادامه داد: تلاش می‌شود خدمات این جمعیت به گونه‌ای انجام  شود تا همه آحاد جامعه و اقوام به نحو شایسته‌ای از این خدمات بهره‌مند شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به اینکه یک عده در جریان مفقودی «یسنا» می‌خواستند با فضاسازی، روال عادی جستجو را منحرف کرده و جوسازی کنند، افزود: در این میان رسانه‌های رسمی با پوشش بسیار خوب خود، زمینه‌ساز تلاش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر دستگاه‌های امنیتی و هلال احمر شدند.

او با تاکید بر اینکه آدم‌رباها پس از بازگرداندن یسنا، در کمال نامردی او را در میان کلزاها رها کرده بودند که به هیچ عنوان در حالت معمولی و زمینی امکان پیدا شدن کودک وجود نداشت، خاطرنشان کرد: هلال احمر از همان لحظات اولیه جستجو پای کار بود و اگر همان روز پس از رها کردن کودک، پیدا نمی‌شد با توجه اینکه هواشناسی آغاز بارش را از شامگاه روز پنجم هشدار داده بود، قطعاً سلامت کودک و جان او به خطر می‌افتاد.

غریب‌آبادی هوشیاری سارقان در چگونگی بازگرداندن و رهاسازی کودک را حرفه‌ای و با ارزیابی همه جوانب عنوان و اضافه کرد: پلیس و دادستانی پس از ارزیابی‌های دقیق‌تر دلایل آدم‌ربایی را جهت تنویر افکار عمومی اطلاع‌رسانی می‌کنند.

او با تاکید بر اینکه آنچه مهم است، پیدا شدن "یسنا" در زمانی بسیار مناسب و در همان لحظات اولیه آزادی بود، تصریح کرد: کایت‌سوار هلال احمر با استفاده از تجربه خود و اسکن مناسبی که داشت، موفق شد محل کودک را شناسایی کند.

غریب‌آبادی پرهیز از هرگونه گمانه‌زنی و اظهارنظر در خصوص این پرونده را از اولویت‌ها دانست و توضیح داد: متولیان پس از بررسی‌ها و روشن شدن ابعاد و دلایل آدم‌ربایی توسط سارقان، مراتب را از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۸۰۲۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر