کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۰۹۸
تاریخ خبر:

قتل دو کودک با شلیک خونین در مراسم عروسی

قتل دو کودک با شلیک خونین در مراسم عروسی

رسم تیراندازی در جشن باعث شد پدر داماد ناخواسته تبدیل به قاتل شود.

روزنامه هفت صبح| با شکسته شدن حکم قتل شبه عمد مرد میانسال که در جشن عروسی پسرش با شلیک خونین دو کودک را به کام مرگ کشانده بود، او برای دومین‌بار در دادگاه از خود دفاع می‌کند. ماجرا به دو سال قبل بازمی‌گردد و دوباره اجرای رسم غلط شلیک در جشن‌ها به مناسبت شادی یا غم! که این‌بار در یک عروسی رخ داد.

 

شامگاه پنجم تیرماه سال ۱۴۰۰ جشن عروسی که در ملارد برپا شده بود با شلیک خونین پدر داماد به خون کشیده شد. مرد ۶۰ ساله در پایان مراسم عروسی دست به شلیک تیر هوایی زد. تیرها با دختری ۱۲ساله و پسری ۹ ساله برخورد کرد و آنها را به کام مرگ کشاند. شلیک خونین در جشن عروسی همچنین موجب مجروح شدن پدر و مادر این دو کودک شد.

 

آنها که به بیمارستان منتقل شده بودند تحت درمان قرار گرفتند و جسد دختر و پسر خردسال با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد. در این میان پدر داماد که مست بود بازداشت شد و به شلیک خونین اعتراف کرد اما مدعی شد برای خوشحالی در جشن عروسی پسرش دست به شلیک زده است .


در دادگاه 
او در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.در این جلسه پدر کودکان خردسال در حالی که اشک می‌ریخت گفت: ما برای شرکت در جشن عروسی به آنجا رفته بودیم.آخر شب بود که یکباره پدر داماد شروع به شلیک تیر هوایی کرد اما نمی‌دانیم چطور شد که یکباره اسلحه را به سمت زمین گرفت که تیرها به من و دخترم برخورد کرد و دخترم مقابل چشمانم جان سپرد. من از خون دخترم گذشت نمی‌کنم و تقاضای قصاص دارم.
 

 مادر پسر خردسال  نیز که از ناحیه پا آسیب دیده بود گفت‌: پسرم از ناحیه طحال گلوله خورده بود که به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شد اما ساعتی بعد جان سپرد. من برای پسرم تقاضای قصاص دارم و از طرف خودم دیه می‌خواهم .


وقتی نوبت دفاع به متهم رسید گفت: شب عروسی پسرم بود و چون ما اهل یکی از شهرهای غرب کشور هستیم به خاطر رسم قدیمی و برای نشان دادن خوشحالی‌ام دست به شلیک زدم. اما نمی‌دانم چطور شد وقتی اسلحه را پایین آوردم ناخواسته چند تیر از آن شلیک شد و با دو کودک برخورد کرد.


قبول دارم مشروب خورده و مست بودم ولی هرگز قصد آسیب زدن به کسی را نداشتم .او در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد:  من شرمنده بستگانم هستم که بچه‌شان را از دست دادند. باور کنید هرگز نمی‌خواستم جشن عروسی پسرم به عزا تبدیل شود. من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم چون تیر ناخواسته از اسلحه‌ام شلیک شد.


شکسته شدن حکم در دیوان‌عالی کشور 
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و او را به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کردند. با اعتراض اولیای دم به حکم صادره پرونده در دیوان‌عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و حکم قتل شبه عمد مرد میانسال شکسته شد.


قضات دیوان‌عالی کشور با بررسی موشکافانه پرونده اعلام کردند با توجه به اینکه قتل با اسلحه که وسیله‌ای نوعاً کشنده است صورت گرفته نمی‌تواند شبه عمد باشد .با شکسته شدن حکم  قتل شبه عمد این مرد، پرونده به شعبه هم‌عرض فرستاده شد تا مرد میانسال این‌بار در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کند.

 

کدخبر: ۵۵۳۰۹۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر