کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۶۹۴
تاریخ خبر:

جزئیات جدید از حمله به سالن کنسرت مسکو

جزئیات جدید از حمله به سالن کنسرت مسکو

سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی مرگبار به سالن کروکوس دست داشتند

سرویس امنیت فدرال روسیه امروز –سه‌شنبه– اعلام کرد سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی مرگبار به سالن کروکوس در حوالی مسکو که در ماه مارس رخ داد، دست داشتند. «الکساندر بورتنیکوف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه طی نشست مجازی کمیته ملی ضدتروریسم بیان کرد: «سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین و غرب در حال گسترش دایره عاملان احتمالی خود هستند که برای ارتکاب جنایات در داخل روسیه استخدام شده‌اند.»

 

راشا تودی به نقل از رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه افزود: «کی‌یف و حامیان خارجی آن به سازمان‌های تروریستی بین‌المللی کمک می‌کنند و به این افراد آموزش و تجهیزات ارائه می‌دهند. هم‌چنین، هدف اصلی استخدام نیرو توسط سرویس‌های اوکراینی و غربی افراد جوان‌تر از جمله کارگران مهاجر هستند. نمونه بارز این گونه فعالیت‌ها، دخالت اطلاعات نظامی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس در نزدیکی مسکو است.»

 

در تاریخ ۲۲ مارس (۳ فروردین) چندین فرد مسلح وارد تالار کنسرت کروکوس در حومه مسکو شدند و شروع به تیراندازی به افراد حاضر در آن‌جا کردند. طبق آخرین گزارش وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه، این حمله ۱۴۴ کشته بر جای گذاشت. چهار مظنون این حمله که شهروندان تاجیکستانی بودند، تلاش کرده بودند با یک خودرو فرار کنند اما بازداشت و متهم به انجام اقدامات تروریستی شدند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۶۰۶۹۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر