کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۷۴۶
تاریخ خبر:

جزئیات تازه‌ای از اعترافات متهمان حمله تروریستی مسکو

جزئیات تازه‌ای از اعترافات متهمان حمله تروریستی مسکو

متهمان اسم هماهنگ‌کننده عملیات را اعلام کرده و گفتند، مردی با آن‌ها تماس گرفت و وعده یک میلیون روبل داد.

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد، متهمان حمله تروریستی سالن کنسرت «کروکوس» در مسکو اسم هماهنگ‌کننده عملیات را اعلام کرده و گفتند، مردی با آن‌ها تماس گرفت و وعده یک میلیون روبل داد. ویدیویی از بازجویی این تروریست‌ها توسط سرویس امنیت فدرال روسیه منتشر شده که نشان می‌دهد این افراد اعلام کردند فردی به نام «سیف‌الله» با آن‌ها تماس گرفته و وعده یک میلیون روبل (۱۰ هزار و ۹۸۴ دلار) داد تا آن‌ها عملیات تروریستی ۲۲ مارس را انجام دهند.

 

سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین گزارش کرد: یکی از متهمان در جریان این بازجویی‌ها گفت، سیف‌الله به ما گفت که به اوکراین، کی‌یف برویم. آن‌ها به ما یک میلیون روبل می‌دهند.

 

یکی دیگر از متهمان سازماندهی این حمله تروریستی در مورد کمک‌هایی که هنگام عبور از مرز اوکراین به آن‌ها وعده داده شده بود، گفت و ادامه داد: ما بعد از حمله به کی‌یف می‌رفتیم و در آنجا منتظر پول می‌ماندیم. سیف‌الله به ما گفت که منتظر ما در مرز اوکراین است تا به ما برای عبور از مرز کمک کند و به کی‌یف برویم. سیف‌الله به ما گفت که من به شما زنگ می‌زنم و می‌گویم که چه کار کنید.

 

در جریان حمله تروریستی ۲۲ مارس به سالن کنسرتی در مسکو، ۱۴۴ نفر کشته و ۵۵۱ نفر دیگر نیز زخمی شدند. ۱۱ نفر از جمله چهار عامل اصلی این حمله دستگیر شده‌اند. کمیته تحقیقات روسیه گفته که بازرسان متوجه شواهدی درباره ارتباط عاملان این حمله تروریستی با ملی‌گرایان اوکراینی شده‌اند.

کدخبر: ۵۵۵۷۴۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر