کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۰۵۸
تاریخ خبر:

پخش سریال ترکیه‌ای مولانا در شبکه نمایش خانگی

پخش سریال ترکیه‌ای مولانا در شبکه نمایش خانگی

یکی از پلتفرم‌های داخلی به پخش سریال ترکیه‌ای «رومی» که برشی از زندگی مولاناست، اقدام کرده

سریال «رومی» محصول کشور ترکیه برشی از زندگی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی شاعر پرآوازه ایرانی است که در قرن ششم هجری زندگی می‌کرده است. این سریال به کارگردانی جان اولکای محصول کشور ترکیه و شبکه تابی ترکیه است که با زیرنویس فارسی درپلتفرم فیلیمو قابل دسترس است.

 

شبکه نمایش خانگی با هدف اینکه این روزها اکران زندگی شاعر پر آوازه ایرانی مولانا به واسطه اکران فیلم «مست عشق» داغ است، تماشای سریال رومی که برشی از زندگی مولانا و آشنایی او با شمس تبریزی است را هم در دسترس قرار داده است.

 

داستان سریال «رومی» Rumi که هر ۲ فصل ده قسمتی آن در سال ۲۰۲۳ منتشر شد، زندگی مولوی جلال الدین محمد بلخی یا رومی است. در خلاصه داستان رسمی فصل اول سریال آمده: «مولانا برای فرار از حمله مغول‌ها رهسپار غرب می‌شود، اما سفر واقعی او معنویت است که هدف او را در زندگی از طریق پیوند عمیق‌تر با خدا به او می‌آموزد که با فلسفه درک خود به اوج می‌رسد.»در پایان فصل اول، شمس وارد زندگی مولانا می‌شود و درهای جدید به روی او باز می‌کند. در فصل دوم سریال رومی، داستان دلدادگی مولانا به شمس و آموزش‌های او مطرح می‌شود. آشنایی و همراهی‌ای که حسادت‌هایی در پی دارد و همه تلاش می‌کنند تا بین شمس و مولانا فاصله‌ای بیاندازند.

 

بولنت اینال (در نقش مولانا جلال‌الدین محمد)، بایزید گلرجان (در نقش بهاالدین ولد)، دوریم اوزکان (در نقش افسون خاتون)، تولین اورال (در نقش بهشت خاتون)، تورگای آیدین (در نقش ادریس) و با حضور کان ییلدیریم، آهو ترکپنچه بازیگران این سریال هستند که قابل دریافت است.

 

منبع: جماران
کدخبر: ۵۵۸۰۵۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر