کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۶۷۹
تاریخ خبر:

ببینید | پوستر خبرساز جشنواره کن در ستایش آکیرا کوروساوا

ببینید | پوستر خبرساز جشنواره کن در ستایش آکیرا کوروساوا

جشنواره فیلم کن از پوستر رسمی هفتاد و هفتمین دوره خود رونمایی کرد.

جشنواره فیلم کن از پوستر رسمی هفتاد و هفتمین دوره خود رونمایی کرد. زینت‌بخش پوستر رسمی این دوره از جشنواره فیلم کن، تصویری از فیلم «راپسودی در ماه اوت»(Rhapsody in August) ساخته آکیرا کوروساوا است که زمان ساخت فیلم هشتاد و یک ساله بود.

 

«راپسودی در ماه اوت» سال 1991 در بخش خارج از مسابقه در جشنواره کن اکران شد.داستان درباره مادربزرگی است که  قربانی بمباران ناکازاکی در  نهم اوت، سال  1945 است او  ایمان خود را به عشق و صداقت به عنوان سپری در برابر جنگ به نوه ها و برادرزاده آمریکایی اش با لطافت و تأمل منتقل می کند.

kn

این پوستر به خوبی با نگاه جشنواره کن امسال که بیشتر تم ژاپنی دارد، هماهنگ است. چند روز پیش کن اعلام کرد که جایزه نخل طلای افتخاری امسال را به استودیو جیبلی سازنده انیمیشن‌های مشهور ژاپنی اهدا می‌کند و برای نخستین بار بالاترین جایزه خود را به یک شرکت اهدا کرد نه یک هنرمند منفرد.

 

پوستر سال پیش جشنواره تصویری از کاترین دونوی جوان در سال ۱۹۶۸ را داشت که در ساحلی نزدیک سنت تروپه ایستاده بود، در سال ۲۰۱۳ پل نیومن و جوآن وودوارد در سال ۱۹۶۳ روی پوستر جشنواره جای گرفتند و پوستر سال ۲۰۲۱ اسپایک لی کارگردان را نشان می‌داد که متفکرانه به درختان نخل کن خیره است.

 

پوستر سال ۲۰۱۷ اما با خشم آنلاین مخاطبان روبه‌رو شد و این ادعاها که تصویر کلودیا کاردیناله جوان تغییر کرده تا ستاره ایتالیایی لاغرتر به نظر برسد، سرو صدا به پا کرد.

 

ریاست هیات داوران امسال با گرتا گرویگ کارگردان «باربی» است و هفتاد و هفتمین جشنواره کن کارش را از ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) با فیلم «دومین پرده» کوئنتین دوپیو با بازی لئا سیدو و وینسنت لیندون آغاز می‌کند و تا ۲۴ می (۵ خرداد) ادامه دارد.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۵۵۶۶۷۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر