کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۶۱۴
تاریخ خبر:

پایان گروگان‌گیری در سوئیس با کشته شدن «گروگان‌گیر ایرانی»

پایان گروگان‌گیری در سوئیس با کشته شدن «گروگان‌گیر ایرانی»

مقامات سوئیس می‌گویند گروگان‌گیر یک پناهنده ٣٢ سالە ایرانی بودە است.

تلاش چند ساعته پلیس برای متقاعد کردن یک گروگان‌گیر ایرانی به تسلیم شدن بی نتیجه ماند. گروگان‌گیری پس از کشته شدن گروگان‌گیر به اتمام رسید. پلیس می‌گوید تمامی ۱۴ گروگان در سلامت کامل هستند.

به گفته رسانه‌های سوئیس، مذاکره چهار ساعته نیروهای پلیس و امداد این کشور با گروگان‌گیری که ۱۴ مسافر و راننده قطاری را با چاقو و تبر به گروگان گرفته بود، نتیجه بخش نبود و این گروگان‌گیری پس از کشته شدن گروگان‌گیر به پایان رسید. مقامات سوئیس می‌گویند گروگان‌گیر یک پناهنده ٣٢ ساله ایرانی بودە است.

شامگاه پنجشنبه ٨ فوریه (١٩ بهمن)، رسانه‌های سوئیس از یک وضعیت گروگان‌گیری در کانتون "وو" در غرب این کشور خبر دادند.

بعدتر مقامات پلیس گزارش دادند که مردی جوان مسلح به سلاح‌های سرد "چاقو" و "تبر"، در یک ایستگاه قطار راننده را مجبور به توقف کردە و او را همراه با ۱۴ مسافر به گروگان گرفته است.

رسانه‌های سوئیس گزارش دادەاند که پلیس از طریق واتساپ و با کمک مترجم زبان فارسی با گروگان‌گیر مذاکرە کردە و سعی شدە به به شکل مسالمت‌آمیز به گروگان‌گیری پایان دادە شود. اما گزارش نشدە که این فرد چه خواسته احتمالی از پلیس داشته است.

به گفته مقام‌های پلیس در نهایت تیم‌های امدادی توانسته‌اند برای لحظاتی فرد گروگان‌گیر را از گروگان‌ها دور کنند. در این حین "برای پرت‌کردن حواس او از مواد منفجرە استفادە " و سپس پلیس وارد عمل شد اما فرد گروگان‌گیر با تبر به یک پلیس حمله و این افسر نیز در نهایت به سوی او شلیک کردە است.

مقامات سوئیس می‌گویند که گروگان‌گیر در دم جان باخته است، اما تمامی گروگان‌ها سالم هستند. پلیس می‌گوید تحقیقات در این زمینه را آغاز کردە و تا کنون نمی‌تواند بگوید که انگیزه این فرد از اقدام به این گروگان‌گیری چه بودە است.

کدخبر: ۵۵۳۶۱۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر