کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۲۹۲
تاریخ خبر:

توقف همه عملیات‌های نظامی حزب‌الله عراق علیه آمریکا

توقف همه عملیات‌های نظامی حزب‌الله عراق علیه آمریکا

حزب‌الله عراق با صدور بیانیه‌ای از توقف تمامی عملیات‌های نظامی خود علیه اشغالگران آمریکایی تا اطلاع ثانوی خبر داد.

حزب‌الله عراق تا اطلاع بعدی تمامی عملیات‌های نظامی خود علیه اشغالگران امریکایی را متوقف کرد. حزب‌الله عراق در اطلاعیه‌ای هدف از این اقدام را مراعات امور سیاسی دولت عراق در شرایط کنونی بیان کرد.

در بیانیه حزب الله عراق که به امضای ابوحسین الحمیداوی دبیرکل گردان‌های حزب‌الله منتشر شده، آمده است: «مقاومت اسلامی، گردان‌های حزب‌الله، تصمیم خود را برای حمایت از مردم مظلوم غزه گرفته است و با اراده خود و بدون دخالت دیگران استقامت خواهند کرد. می‌دانیم که چگونه جهاد می‌کنیم و برخی اغلب به فشار و تشدید تنش علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و سوریه اعتراض دارند. تعهد ما به انجام وظایف انسانی و ایدئولوژیک خود، با خرد، تدبیر و بررسی دقیق کار بوده است و تعادل حقوقی و اخلاقی در سخت‌ترین شرایط را در نظر داشتیم.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «با اعلام تعلیق عملیات نظامی و امنیتی علیه نیروهای اشغالگر به دفاع از مردم در غزه به شیوه‌های دیگر ادامه می‌دهیم و به مجاهدان دلیر گردان‌های آزاد حزب الله این توصیه را اعلام می‌کنیم. در عین حال اگر اقدام خصمانه آمریکا انجام شود، همان طور که قبلاً انجام شده است، ما انشاالله تصمیم می‌گیریم و همه امور به دست خداست.»

پیش از این نیز، کتائب حزب الله عراق در تارنمای رسمی خود با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد آغاز خروج نظامیان آمریکایی در عراق اعلام کرده بود: «در دوازدهمین سالگرد شکست اشغالگران آمریکایی، مقاومت همچنان پابرجاست و جز شکست دشمن آمریکایی و وابستگانش در منطقه چیزی را نمی‌پذیرد.»

 

منبع: همشهری
کدخبر: ۵۵۳۲۹۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر