کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۱۶۱
تاریخ خبر:

اسراییل برای حمله به جنوب لبنان آماده می‌شود؟

اسراییل برای حمله به جنوب لبنان آماده می‌شود؟

رسانه‌های لبنانی می‌گویند یک کشور عربی به حزب‌الله هشدار داده‌ صهیونیست‌ها برای حمله به لبنان آماده می‌‌شوند

کانال لبنانی «LBCI» گزارش داد که «یکی از کشورهای عربی داده‌های اطلاعاتی را به حزب‌الله منتقل کرده که اشاره دارد تل‌آویو عملیات بزرگی را در عمق لبنان آغاز خواهد کرد که ممکن است منجر به چرخش امور شود».

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه رسمی رژیم صهیونیستی «کان» به نقل از یک مقام غربی در لبنان گزارش داد که هیچ پیشرفتی در تلاش‌های انجام شده برای حل و فصل وضعیت در جبهه شمالی وجود ندارد.

بر اساس این گزارش صهیونیستی «برای طرف لبنانی، کلید حل و فصل در حال حاضر در غزه است، یعنی توقف درگیری در آنجا و نه در بیروت».

شرکت رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره دیداری که اولا دیهل، معاون رئیس سرویس اطلاعاتی آلمان را دو هفته پیش در بیروت با نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گرد هم آورد، گزارش داد: «این نشست فوق‌العاده هیچ‌ نتیجه جدی در بر نداشت و طرف آلمانی نتوانست حزب‌الله را متقاعد به جدا کردن بین جبهه لبنان و غزه کند.»

بر اساس این گزارش، قاسم در این نشست از صحبت درباره هرگونه طرح حل و فصل در جبهه لبنان قبل از توقف جنگ در غزه خودداری کرد و از مقام آلمانی خواست تا اسرائیل را برای توقف حملاتش تحت فشار قرار دهد.

مناطق مرزی در جنوب لبنان از زمانی که حماس عملیات طوفان الاقصی را در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ آغاز کرد و صهیونیست‌ها به غزه حمله کردند، شاهد تنش امنیتی، تبادل آتش و بمباران موشکی بین ارتش اشغالگر و حزب‌الله بوده است به طوریکه دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد که جبهه لبنان یک جبهه «پشتیبانی» برای غزه است.

روز شنبه ارتش اشغالگر از آموزش فشرده در مرز با لبنان به عنوان بخشی از تلاش برای ارتقای آمادگی رزمی در بحبوحه تشدید تنش در منطقه خبر داد.

ارتش اشغالگر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «فرماندهی شمال مانورهای فشرده‌ای را برای ارتقای آمادگی جهت عملیات رزمی در مرز شمالی انجام داد.»

ارتش خاطرنشان کرد: این آموزش برای آماده سازی نیروها به منظور جنگ در مناطق پرجمعیت غیرنظامی، در شرایط آب و هوایی زمستانی و در مناطق شمالی انجام شد.

کدخبر: ۵۵۳۱۶۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر