کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۱۵۰
تاریخ خبر:

مرگ دردناک «کنیت اوجین»؛ اولین اعدامی با نیتروژن چگونه جان داد؟

مرگ دردناک «کنیت اوجین»؛ اولین اعدامی با نیتروژن چگونه جان داد؟

مقامات ایالت آلاباما در آمریکا اخیرا یک متهم را برای نخستین بار با شیوه جدیدی اعدام کرده و به زندگی وی پایان دادند.

مقام‌های ایالت آلابامای آمریکا چند روز پیش حکم اعدام «کنیت اوجین»که متهم به قتل بوده را به شیوه جدیدی اجرا کردند. این متهم، در اتاقی قرار داده شده و با تزریق گاز نیتروژن و جایگزین شدن آن با اکسیژن موجود در اتاق، به زندگی‌اش پایان داده شد. این شیوه برای نخستین بار است که در آمریکا استفاده می شود و جایگزین شیوه تزریق مواد کُشنده شده است.

رسانه‌ها گزارش دادند که وی هوشیار بوده و به خود می‌پیچید تا اینکه زندگی خود را از دست داد. بر اساس گزارش‌ها، عملیات اعدام دقایق بیشتری را از آن چیزی که می‌باید باشد به دارازا کشیده شده است. متهم در ابتدا تلاش می‌کرد تا نفس خود را حبس کند تا اینکه چند دقیقه مرگ خود را به تاخیر بیاندازد اما نقص فنی نیز در افزایش مدت زمان اعدام نقش داشته است.

مقام‌های ایالت آلاباما استفاده از شیوه جدید اعدام را اینگونه توجیه کرده‌اند که راهکار تزریق مواد کُشنده همواره تضمین شده نبوده و گاهی رگ یابی متهم برای تزریق مواد کُشنده دقت ندارد اما حقوق دانان آمریکایی نیز روش جدید اعدام را رد کرده و اعلام کرده‌اند که این روش تجربی بوده و باعث مرگی دردناک برای متهم می‌شود.

گاز نیتروژن که ۷۸ درصد از هوای تنفس انسان‌ها را تشکیل می‌دهد در سطوح تراکم بالا باعث مرگ می‌شود. دو ایالت دیگر آمریکا یعنی ایالت‌های می‌سی‌سی‌پی و اوکلاهاما نیز اعدام با نیتروژن را مجاز کرده‌اند.

 

کدخبر: ۵۵۳۱۵۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر