کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۰۶۲
تاریخ خبر:

کشاورزان فرانسه: ما نمی‌توانیم قبض جنگ اوکراین را بپردازیم

کشاورزان فرانسه: ما نمی‌توانیم قبض جنگ اوکراین را بپردازیم

مرگ یک جوان در تجمع اعتراضی موجب نگرانی شدید سیاستمداران فرانسوی شده است.

روزنامه هفت صبح| معاون فدراسیون ملی اتحادیه‌های کشاورزی فرانسه در اظهاراتی صریح و بدون تعارف نسبت به آنچه کشاورزان این کشور «واردات ناعادلانه» محصولات کشاورزی اوکراین توصیف می‌کنند، تاکید کرد که «ما نمی‌توانیم قبض جنگ در اوکراین را بپردازیم.»

 

به گزارش ایرنا، لوک مِسااِر روز سه‌شنبه پس از کشته شدن یک کشاورز جوان در جریان تجمع اعتراضی که در منطقه آرییژ واقع در جنوب غربی فرانسه رخ داد، از شرایط رقابت کشاورزان فرانسوی با دیگر نقاط اروپا ابراز نگرانی کرد و افزود که آنها هیچ تمایلی به ادغام اوکراین در اتحادیه اروپا ندارند.

 

ماجرای مرگ این کشاورز جوان که تیتر یک بسیاری از رسانه‌های فرانسه شده و دلیل آن همچنان برای پلیس این کشور در قالب «قتل عمد» در دست بررسی است، به گفته شاهدان ناشی از برخورد یک خودرو با سرعت زیاد به سد ساخته شده از کاه توسط کشاورزان بود که در نتیجه آن این جوان کشاورز جان خود را از دست داد و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

معاون فدراسیون ملی اتحادیه‌های کشاورزی فرانسه که زیر باران شدید برای کشاورزان سخنرانی می‌کرد و با تشویق حاضران روبه‌رو بود، گفت: ما به اروپا نیاز داریم، اما نمی‌توانیم قبض جنگ در اوکراین را بپردازیم.

 

شبکه خبری فرانس ۲۴ نیز در گزارش‌های جداگانه‌ای با اشاره به تظاهرات کشاورزان در بسیاری از بخش‌های اروپا، به تشریح دلایل این امر از جمله «واردات ناعادلانه» محصولات کشاورزی از اوکراین پرداخته است.

 

گفته می‌شود افزایش هزینه سوخت، خشم فزاینده از مقررات سبز و رقابت ناعادلانه با واردات محصولات کشاورزی از اوکراین از دلایل اصلی نارضایتی کشاورزان اروپایی و برگزاری تظاهرات‌های گسترده در قاره سبز است.

 

حال با مرگ یک کشاورز جوان در جریان تجمع اعتراضی دیروز فرانسه، موج جدیدی از واکنش‌ها در میان رسانه‌ها و دولتمردان این کشور ایجاد شده و نگرانی از تشدید تنش‌ها را افزایش داده است.این اعتراض‌ها همانگونه که رئیس فدراسیون ملی اتحادیه‌های کشاورزان فرانسه وعده داده بود، با وجود دیدار عصر دیروز رهبران اتحادیه‌های کشاورزی با گابریل اتل نخست وزیر فرانسه در هتل ماتینیون همچنان ادامه یافته است و اخبار منتشر شده نیز از تداوم و تشدید این روند حکایت دارد.

 

رئیس فدراسیون ملی اتحادیه‌های کشاورزی که همچنان به ادامه اعتراضات اصرار دارد، در واکنش به مرگ این کشاورز جوان اعلام کرد که با مرگ یکی از اعضای خود ماتم گرفته است.با این حال ژروم بل تاکید کرده است که تظاهرات‌های فعالان این حوزه تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: این اقدامات به صورت مستمر انجام خواهد شد تا نشان داده شود که این فقط یک تب نیست بلکه یک مسئله اساسی است.رویدادهای اخیر و نحوه مدیریت چالش‌های حوزه کشاورزی در فرانسه موجب شده است که فعالان این عرصه در شبکه‌های اجتماعی خواستار تمدید جنبش اعتراضی خود تا افتتاحیه نمایشگاه کشاورزی پاریس در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند) شوند؛ رویدادی مهم که همواره با حضور رئیس‌جمهوری فرانسه برگزار می‌شود و بازتاب بسیاری در رسانه‌ها می‌یابد.

 

اعضای کابینه امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه نیز که بر اساس اخبار منتشر شده، پیش از اینها نگران تشدید اعتراض‌های کشاورزان بودند، با بروز این حادثه و مرگ یک کشاورز، به سرعت وارد میدان شدند و نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. مارک فنو وزیر کشاورزی فرانسه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد که «این یک تراژدی برای همه ما است.»

 

وی با ابراز تسلیت از وقوع این حادثه اضافه کرد: «من به او فکر می‌کنم، به شریک زندگی و دخترش فکر می‌کنم که هنوز برای زندگی خود می‌جنگند.»از همین رو وزیر کشاورزی فرانسه که جلسه صبح دیروز شورای اروپایی «کشاورزی و شیلات» را در بروکسل لغو کرده بود، به آرییژ خواهد رفت و با کشاورزان دیدار خواهد داشت.

 

‌شخص رئیس‌جمهوری فرانسه نیز با تاخیر چند ساعته، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و با بیان اینکه وقوع این تراژدی همه ما را ناراحت می‌کند، گفت: من به شدت به قربانیان و عزیزان داغدیده آنها فکر می‌کنم.

 

مکرون با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس در خطاب مستقیم به کشاورزان تاکید کرد: من از دولت درخواست کردم که به طور کامل بسیج شود تا راه‌حل‌های مشخصی برای مشکلاتی که شما تجربه می‌کنید ارائه دهد.

 

کدخبر: ۵۵۳۰۶۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر