کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۶۹۳
تاریخ خبر:

کشته شدن یک ایرانی در عراق توسط اطلاعات ترکیه

کشته شدن یک ایرانی در عراق توسط اطلاعات ترکیه

یک ایرانی در عراق به دست نیروهای اطلاعاتی امنیتی ترکیه کشته شد.

یک ایرانی در عراق به دست نیروهای اطلاعاتی امنیتی ترکیه کشته شد. خبرگزاری دولت ترکیه (آناتولی) با انتشار این خبر نوشت که سازمان اطلاعات امنیت ترکیه (میت)، حسن صبوری را در سلیمانیه عراق از پای درآورد. آناتولی حسن صبوری را "جاسوس ایرانی گروه تروریستی پ.ک.ک" توصیف کرده است.

پ ک ک نام اختصاری حزب کارگران کردستان است که در مناطق کردنشین جنوب ترکیه فعال و در حال ستیز مسلحانه با دولت ترکیه است. دولت ترکیه،‌ حزب پ ک ک را گروه تروریستی می داند. پ ک ک به رهبری عبدالله اوجلان از نیروها و مراکز پشتیبانی در کردستان عراق و شمال شرقی سوریه برخوردار است. به نوشته آناتولی ،‌این اتفاق در شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق روی داده است.

آناتولی اضافه کرده است: سازمان اطلاعات ترکیه، حسن صبوری، عضو ایرانی گروه تروریستی پ.ک.ک/ک.ج.ک که فعالیت‌های جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی علیه کشور انجام می‌داد را در سلیمانیه عراق از پای درآورد. سازمان اطلاعات ترکیه، این تروریست را طی عملیات نقطه‌زن در سلیمانیه عراق از پای درآورد. آناتولی افزود:‌ بر اساس گزارش منابع امنیتی ترکیه، حسن صبوری با اسم سازمانی «ردور باز» سال گذشته از ایران به این گروه تروریستی پیوسته و آموزش جاسوسی دیده بود.

 

منبع: عصر ایران
کدخبر: ۵۵۲۶۹۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر