کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۵۶۵
تاریخ خبر:

چه کسی حمله آمریکا را به ارتش یمن اطلاع داد؟

چه کسی حمله آمریکا را به ارتش یمن اطلاع داد؟

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، مدعی است ارتش یمن پیش از حملات، تسلیحات‌ش را پنهان کرده است

گزارش وال استریت ژورنال، به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی و شخص دیگری نزدیک به انصارالله نوشته شده است: نیروهای انصارالله پیش از حملات بامداد امروز آمریکا و متحدانش به مواضع نظامی در یمن، بخشی از تسلیحات و تجهیزات خود را به مکان‌های دیگری منتقل و پنهان کرده‌اند. ارتش یمن موشک‌های خود را در پناهگاه‌های مستحکمی که علی عبدالله صالح، رئیس جمهور اسبق یمن در شهر صنعا ساخته، انبار کرده‌اند.

مقامات استانی یمن به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند، آمریکا و انگلیس شب گذشته ۲۳ حمله هوایی را در چهار استان یمن شامل صنعا، الحدیده، صعده و تعز اجرا کردند.

پیش از این، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده و انگلیس با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند حملاتی را علیه برخی اهداف در یمن انجام دادند.  مقامات آمریکا و انگلیس با تایید این حملات هوایی مدعی شدند، مواضع و تاسیسات نظامی «حوثی‌ها» (انصارالله) را در پاسخ به حملات به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ هدف حمله قرار داده و به مراکز جمعیت غیرنظامی حمله نکرده‌اند.

ارتش یمن تهدید کرد در پاسخ حملاتی را به پایگاه‌ها و مواضع نظامی آمریکا و انگلیس انجام می‌دهد و هشدار داد، واشنگتن و لندن از بابت این حمله گسترده «هزینه بالایی» پرداخت خواهند کرد.

کدخبر: ۵۵۲۵۶۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر