کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۲۳۸
تاریخ خبر:

دستگیری فرد مدعی نفوذ در سفارتخانه‌ها برای اخذ ویزا

دستگیری فرد مدعی نفوذ در سفارتخانه‌ها برای اخذ ویزا

متهم در منطقه پاسداران تهران دستگیر شده است

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از کلاهبرداری بیش از ۲ میلیارد تومانی ­یک مرد جوان اهل کشور افغانستان با شگرد اخذ ویزا خبر داد و گفت: متهم در منطقه پاسداران تهران دستگیر شد.

 

سردار علی ولیپور گودرزی گفت: با وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان با شگرد اخذ ویزای کشور‌های اروپایی موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت یک مرد جوان اهل کشور افغانستان با چرب زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها از شهروندان در تهران، مشهد و کرج مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پول دریافت کرده است.

 

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم را شناسایی کردند و پی بردند که وی قصد دارد با جعل مدارک بیشتر مبالغ دیگری از شهروندان دریافت کند. کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه موردنظر در منطقه پاسداران شدند و متهم اصلی پرونده را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

 

سردار گودرزی گفت: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد اخذ ویزای کشور‌های اروپایی و آسیایی اعتراف کرد و همچنین شاکیان پرونده در مواجه حضوری وی را شناسایی کردند.

 

منبع: ایلنا
کدخبر: ۵۵۸۲۳۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر