کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۷۷۳
تاریخ خبر:

آغاز کنسرت‌های پاپ در تهران؛ از بهنام بانی تا صادقی و طلیسچی

آغاز کنسرت‌های پاپ در تهران؛ از بهنام بانی تا صادقی و طلیسچی

در نیمه اول اردیبهشت ماه کنسرت‌هایی تدارک دیده‌ شده که بیشتر آنها همچنان در گونه موسیقی پاپ است

برخی از هنرمندان موسیقی در نیمه اول اردیبهشت کنسرت‌هایی را تدارک دیده اند که بیشتر این کنسرت‌ها همچون ماه گذشته در گونه موسیقی پاپ هستند و تنها یک کنسرت ویژه بانوان برگزار می‌شود.

 

قیمت بلیت کنسرت‌های موسیقی در اردیبهشت، از ۱۵۰ تا ۸۹۵ هزار تومان در تهران و سایر شهرهای کشور متغیر است که با احتساب ارزش افزوده، در مواردی به حدود یک میلیون تومان نیز می‌رسد. افزایش قیمت بلیت کنسرت‌ها از چالش‌هایی است که حوزه موسیقی از ابتدای امسال با آن مواجه شده است و انتقاداتی را در پی داشته است.

 

امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره افزایش قیمت بلیت کنسرت‌ها به یکی از رسانه‌ها گفت: ما بخشی که مربوط به خودمان بود یعنی در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر قیمت‌ها را کاهش دادیم و حتی بلیت ۹۰ هزار تومانی هم به فروش رساندیم تا بیشتر مردم بتوانند از امکانات جشنواره استفاده کنند.

 

وی گفت: بخشی که به شرکت‌ها مربوط است رصد می‌شود و هر سال درصدی قیمت بلیت کنسرت‌ها با مالیات افزایش پیدا می‌کند. البته به قیمت‌ها نظارت می‌شود تا غیرمتعارف نباشد و قیمت‌ها از خط قرمز عبور نکند. ما به تنهایی قیمت را تعیین نمی‌کنیم و برای آن صنف وجود دارد. هزینه سالن، امکانات و هزینه‌های جانبی که افزایش یافته‌اند باعث می‌شود درصدی هم قیمت بلیت‌ها گران شود.

 

سمیعی افزود: قیمت بلیت تهران و مناطق آزاد کمی بیشتر از شهرستان‌های دیگر است. مخاطبان بیشتری تهران دارد اما در همان راستا هم سالن‌هایی که هزینه‌های ورودی بیشتری دارند در تهران است. ما تلاش می‌کنیم این افزایش قیمت تا جایی که ممکن است هزینه‌ها در آن لحاظ شود اما قانون را زیر پا نگذارد. قیمت بلیت کنسرت در تهران با احتساب مالیات زیر یک میلیون تومان خواهد بود.

 

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ۲۹ فروردین در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های این نهاد برای کاهش قیمت بلیت کنسرت‌ها گفت: گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با همکاری تهیه‌کنندگان بلیت اجراهای صحنه‌ای بیش از حد گران نشود. قیمت این بلیت‌ها حداکثر ۹۰۰ هزار تومان است.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۵۵۶۷۷۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر