دانلود اپلیکیشن هفت صبح

آیا رییسی در مورد محقق اردبیلی و مقدس اردبیلی گاف داده؟

سیاسی
video
آیا رییسی در مورد محقق اردبیلی و مقدس اردبیلی گاف داده؟

روز گذشته ابراهیم رییسی در سخنرانی خود در استان اردبیل، گفت: اردبیل مفاخر بسیاری دارد، ما در زمان خود نه محقق اردبیلی را درک کردیم و نه مقدس اردبیلی را. این سخنان در شبکه های اجتماعی با واکنش بسیاری رو به رو شد. حالا امام جمعه اردبیل در توضیحاتی به تفاوت بین محقق اردبیلی و مقدس اردبیلی پرداخته.

امام جمعه اردبیل گفت: محمد علی اردبیلی مشهور به محقق اردبیلی با آقای محقق اردبیلی مشهور به مقدس اردبیلی، ۲ نفر از مفاخر اردبیل هستند.

دراین‌باره آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل درباره حاشیه‌های ایجادشده بعد از سخنرانی آقای رئیسی در اردبیل، گفت: آقای رئیس‌جمهور در سخنان خود از ۲ نفر از مفاخر شیعه اردبیلی یاد کردند که هر دوی آنها از بزرگان هستند.

او گفت: آیت‌الله محقق اردبیلی که دانشگاه اردبیل نیز به نام ایشان است از مفاخر شیعه هستند که بزرگان می‌گفتند که اگر به این بزرگوار صرفاً مقدس بگوییم ممکن است علمیت ایشان تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: نفر دومی که آقای رئیس‌جمهور منظورشان بود، آقای محمد بن علی اردبیلی مشهور به محقق اردبیلی صاحب کتاب مشهور “جامع الرواه” بودند که ایشان نیز واقعاً از مفاخر هستند، بنابراین آقای رئیسی از دو عالم بزرگوار متفاوت نام بردند.

بازدید اپلیکیشن 96 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید