۵۰ دلیل بی‌کفایتی ترامپ از زبان «سیمپسون‌ها»

جهان
۵۰ دلیل بی‌کفایتی ترامپ از زبان «سیمپسون‌ها»

ایرنا نوشت: سریال کارتونی «سیمپسون‌ها» که به پیشگویی‌های نزدیک به واقعیت خود معروف است، در قسمتی اختصاصی به ۵۰ دلیل اشاره می‌کند که چرا انتخاب دوباره دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا می‌تواند فاجعه‌بار و وحشتناک باشد.

برای مردم آمریکا هیچ چیز ترسناک‌تر از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو در این کشور نیست، امری که آن را به آغازی مناسب برای سی‌ویکمین ویژه برنامه «خانه‌درختی وحشت» (Treehouse of Horror) مجموعه تلویزیونی سیمپسون‌ها تبدیل کرده که هرساله به مناسبت فرارسیدن هالووین با درون‌مایه‌ای از طنز و وحشت پخش می‌شود.

خالقان انیمیشن «سیمپسون‌ها» به دلیل پیش‌بینی ظهور ساعت‌های هوشمند، ربات‌های کتابدار، تماس تصویری، شیوع ویروس ابولا و چند مورد دیگر در این مجموعه، لقب نوستراداموس قرن ۲۱ را به خود اختصاص داده‌اند. این انیمیشن پرطرفدار که ۱۹ سال پیش در یکی از قسمت‌هایش، رئیس‌جمهور شدن دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرده بود، در یک قسمت جدید، روز انتخابات را به تصویر می‌کشد که در آن مارج به هومر یادآوری می‌کند در رای‌گیری شرکت کند اما وی با وجود تمام اتفاقات چهار سال گذشته هنوز درباره رای خود مردد است.

در این اپیزود، فهرستی از ۵۰ اقدامی که صلاحیت دونالد ترامپ برای تصدی دوباره مقام ریاست جمهوری را از وی سلب کرده است، ذکر می‌شود که البته به نوشته ورایتی، فهرست کاملی نیست.

در قفس کردن کودکان مهاجر، زباله‌دانی (shithole) خواندن کشورهای آفریقایی، حمایت از برتری‌طلبان سفیدپوست، افشای اسناد محرمانه برای سفیر روسیه، دروغگویی درباره تعداد افراد شرکت‌کننده در مراسم تحلیفش، خودداری از انتشار اسناد مالیاتی، افشای اطلاعات درباره بمب‌گذاری تروریستی در منچستر آرنا انگلیس به رسانه‌ها، شرکت دادن دخترش ایوانکا ترامپ در اجلاس گروه ۷، ایجاد فساد در کنگره، از بین بردن دمکراسی، خروج از سازمان بهداشت جهانی، خروج از معاهده تغییرات اقلیمی پاریس، تشویق شهروندان آمریکایی به خوردن وایتکس (ماده سفیدکننده) برای درمان کرونا تنها چند مورد از ۵۰ بند فهرست سیمپسون‌ها از بی‌کفایتی‌های رئیس‌جمهوری آمریکا هستند.

سی‌ویکمین قسمت از خانه درختی وحشت مجموعه سیمپسون‌ها یکشنبه ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) از شبکه فاکس پخش می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 50 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

استعفای شهردار پایتخت دانمارک پس از اتهام آزارجنسی استعفای شهردار پایتخت دانمارک پس از اتهام آزارجنسی
سیاسی
فرانک ینسن، شهردار کپنهاگ پایتخت دانمارک پس از اعتراف به آزار و اذیت چندین زن در طول ۳۰ سال فعالیت در سیاست، روز دوشنبه ۱۹ اکتبر (۲۸ مهر) از سمت خود کناره‌گیری کرد. به گزارش دویچه وله؛ وی که سال‌ها پیش وزیر دادگستری دانمارک بود، در ۱۱ سال اخیر در…...
پاسخ تند اردوغان به اظهارات مکرون درباره اسلام پاسخ تند اردوغان به اظهارات مکرون درباره اسلام
جهان
ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه امروز، سه‌شنبه اظهار کرد: اظهارات رئیس‌جمهوری فرانسه درباره احیای اسلام، گستاخی و بی‌ادبی محض است. به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: انتظار داریم مکرون به جای یک فرماندار استعمارگر همانند یک دولتمرد و سیاستمدار مسؤول رفتار کند. او ادامه داد: مکرون…...
چند نشانه از پیروزی قطعی ترامپ بر بایدن چند نشانه از پیروزی قطعی ترامپ بر بایدن
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | در آستانه اولین مناظره از مناظرات سه‌گانه ترامپ و بایدن، نظرسنجی‌های معتبر هم توانستند آمارهای دقیق‌تر و جزئی‌نگرانه‌تری از نتایج احتمالی انتخابات ارائه دهند. فرو نشستن نسبی گرد و غبارهایی که مسیر و سرنوشت انتخابات را در هاله‌ای نامعلوم قرار داده بود مشخص می‌کند…...

پاسخ دهید