۱.۷ میلیون مرد در ایران بیکار هستند

اجتماعی
۱.۷ میلیون مرد در ایران بیکار هستند

اخیرا مرکز آمار ایران گزارشی از وضعیت اشتغال و بیکاری را منتشر کرد  که نشان داد جمعیت فعال به حدود ۲۵.۶ میلیون نفر می رسد که از این تعداد ۲۳.۱ میلیون نفر شاغل و ۲.۴ میلیون نفر بیکارند. با این حال نرخ بیکاری نسبت به زمستان سال گذشته حدود ۰.۹ درصد کاهش و به ۹.۷ رسیده است.

بررسی جزئیات بیشتر از این حکایت دارد که  از جمعیت بیکار،  ۱.۷ میلیون نفر را مردان تشکیل می دهند که نرخ بیکاری بین آنها ۸.۴ درصد است، در زمستان ۱۳۹۸ جمعیت مردان بیکار ۱.۹ میلیون نفر با نرخ بیکاری ۹.۲ ثبت شده بود. براین اساس از تعداد مردان بیکار حدود ۱۸۳ هزار نفر کم شده است.

در بین زنان جمعیت بیکار ۶۸۵ هزار نفر با نرخ ۱۶.۵ است ولی در سال گذشته زنان بیکار ۸۱۲.۹ میلیون نفر با نرخ بیکاری ۱۷.۲ بوده اند، بنابراین  از جمعیت زنان بیکار ۱۲۶.۹ هزار نفر کم شده است. این در حالی است که از مجموع حدود ۲۳ میلیونی شاغلان بیش از ۱۹.۵ میلیون نفر مرد و حدود ۳.۴ میلیون نفر را زنان تشکیل می دهند.

بازدید اپلیکیشن 10 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

زورآزمایی رپری زدبازی و عرفان در لایو اینستاگرام زورآزمایی رپری زدبازی و عرفان در لایو اینستاگرام
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | رپرهای ایرانی با توپ پُر وارد سال ۱۴۰۰ شدند و همین اول سال یک نزاع و کشمکش مفصل رخ داده بین تعدادی از رپرهای نسل اول؛ یعنی بعضی اعضای گروه زدبازی و عرفان پایدار. پارسال از این دعواها و رجزخوانی‌ها بین رپرها زیاد دیدیم. بعضی از…...
شرایط ورود به محدوده طرح‌ترافیک در سال۱۴۰۰ اعلام شد شرایط ورود به محدوده طرح‌ترافیک در سال۱۴۰۰ اعلام شد
اقتصادی
شهروندان تهرانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک از تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، می‌بایست در سامانه «تهران ‌من» نسبت به رزرو روز ورود خود به طرح ترافیک اقدام کنند. تا پیش از این شهروندان می‌توانستند ابتدا به طرح وارد شوند و سپس به صورت خودکار عوارض طرح از حساب شهروندیشان…...
ببینید | درگیری دو شاخ اینستاگرامی در استانبول ببینید | درگیری دو شاخ اینستاگرامی در استانبول
اجتماعی
خیابان‌های استانبول پایتخت ترکیه، یکبار دیگر شاهد درگیری دو شاخ اینستاگرامی ایرانی بود...

پاسخ دهید