خبر فوری : برای رفع مشکل دانلود نسخه PDF روزنامه، لطفا نسخه جدید اپلیکیشن را از کافه بازار دانلود کنید

یاوه گویی جدید عادل الجبیر علیه ایران

جهان
یاوه گویی جدید عادل الجبیر علیه ایران

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به تکرار یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به تکرار یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

وی که در نشست خبری با برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران سخن می گفت، از همکاری ریاض با واشنگتن در زمینه تحریم تسلیحاتی ایران خبر داد و مدعی شد: جامعه جهانی باید ممنوعیت های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند زیرا اگر این محدودیت ها برداشته شود رفتار آن خصمانه تر خواهد شد.

عادل الجبیر ادعا کرد: ما در راستای برقراری امنیت شهروندان و حمایت از تاسیسات در عربستان حرکت می کنیم و از زمان شروع جنگ یمن ۳۷۱ پهپاد به عربستان از سوی شبه نظامیان حوثی فرستاده شده و از سوی آنها ۶۴ قایق بمبگذاری شده به منظور اختلال در آبراه باب المندب و دریای سرخ روانه شده است. ایران حامی تروریسم است و حامی سازمان های تروریستی مانند حزب الله و حوثی هاست و به دنبال ویرانی لبنان، سوریه و عراق و یمن است. ما با جامعه بین المللی به منظور بازداشتن ایران و مهار آن همکاری می کنیم.

از سوی دیگر برایان هوک هم مدعی شد: ممنوعیت تسلیحاتی ایران نباید برداشته شود زیرا ایران موشک هایش را توسعه خواهد داد و روند خشونت تشدید خواهد شد. اگر ممنوعیت های تسلیحاتی برداشته شود شرایط بدی بر منطقه حاکم خواهد شد. ایران سلاحها را توسعه می دهد تا به بازوهایش در منطقه آنرا صادر کند.

وی ادعا کرد: در حالی که عربستان در راستای ثبات در یمن حرکت می کند این ایران است که در راستای بی ثباتی در یمن حرکت می کند. عربستان خواهان پایان جنگ یمن است اما ایران به دنبال جنگ است.

بازدید اپلیکیشن 44 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

«جهیمان» چطور معادلات را در عربستان تغییر‌ داد؟ «جهیمان» چطور معادلات را در عربستان تغییر‌ داد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | در اولین روز از سال ۱۴۰۰ هجری قمری یا ۲۰ نوامبر ۱۹۷۹، رخدادی عجیب و غیرمنتظره در مکه، چشم‌ها را به خود خیره کرد. در صبحگاه روز اول محرم مردی به نام جهیمان با همراهی یارانش در لوای تابوت، تعداد زیادی سلاح را به…...
الکاظمی به تهران و ریاض سفر می کند الکاظمی به تهران و ریاض سفر می کند
جهان
ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق قصد دارد در اولین سفر خارجی خود از زمان انتصاب در این پست، به سه کشور ایران، عربستان و آمریکا سفر کند. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای العربی الجدید، به گفته مسؤولان عراقی، سفر آتی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور که پیش‌بینی می‌شود ماه آتی…...
پوتین تا ۲۰۳۶ در صحنه سیاسی روسیه ماندنی شد پوتین تا ۲۰۳۶ در صحنه سیاسی روسیه ماندنی شد
جهان
‌اصلاحات مدنظر ولادیمیر پوتین در قانون اساسی روسیه با رای مثبت ۷۸ درصد روس‌ها تصویب شد تا حزب حاکم روسیه در انتخاباتی دیگر بیش از ۷۰ درصد روس‌ها را همراه خود و پشت سر پوتین گردهم‌ آورد؛ اقدامی که طی ۲۰ سال گذشته بارها و بارها خشم مخالفان و سیاستمداران…...

پاسخ دهید